Karabük te sel kabusu
Etiketler:

 Karabük  te dün sabah saatlerinde başlayan ve yoğun bir şekilde devam eden yağmur , karları eritince meydana selin faturası ağır oldu

haberturk
0

Karabük Belediyesi tarafından Kanyonpark Projesi kapsamında Bulak Deresi üzerine yapılan bent yıkıldı. Bendi yıkması sonucu boşalan tonlarca su biranda sele neden oldu. Tıkanan menfezlerin patlamasıyla oluşan sular da  sel  sularına karışınca Karabük-Kastamonu karayolu tamamen çöktü.

Safranbolu ilçesine bağlı Bostanbükü köyü  Karabük  - Kastamonu Karayolu nun çift yönlü olarak çökerken , dere yatağı çevresinde bulunan 4 binayı su bastı , çok sayıda küçük ve büyükbaş hayvan  sel  sularına kapıldı.Su baskını sonucu yaklaşık 400 yıllık tarihi köprü ile 200 yıllık su değirmeni de yıkıldığı bölgede , bir köpek ise yıkılan yolun bulunduğu yerde  sel  sularının kaptığı yavrularını araması dikkat çekti.Safranbolu Karayolları 153. Şube Şefliği ekipleri , yaklaşık 40 metrelik kısmı çöken ve 20 metrelik derinlik oluşan yolda çalışma başlatırken , İnsansız hava aracıyla (drone) çekilen görüntülerde tahribatın boyutu da ortaya çıktı.

Çok sayıda büyükbaş hayvanın telef olduğu bölgede AFAD ve Tarım Müdürlüğü ekipleri zarar tespit çalışmalarına başladı.

İHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =