Almanya  da Ocak ayında mevsimsellikten arındırılmış işsiz sayısı , piyasa beklentisinin üzerinde 20 bin azalırken işsizlik yüzde 6 ,2 ile  tarihi  düşük seviyede gerçekleşti.

milliyet
0

(AA)

Almanya Federal İş Ajansı nın (BA) bugün açıkladığı verilere göre ,  Almanya  da Ocak ayında 8 bin azalması beklenen mevsimsellikten arındırılmış işsiz sayısı 20 bin kişi azaldı. Böylece Ocak ayında ülkede mevsimsellikten arındırılmış işsiz sayısı 2 milyon 732 bin olarak ölçüldü Bu yılın Ocak ayında Avrupa nın lokomotif ülkesi  Almanya  da mevsimsellikten arındırılmış işsizlik oranı ise piyasa beklentilerinin üstünde performans göstererek yüzde 6 ,2 ile  Almanya  nın birleşmesinden bu yana ölçülen  tarihi  düşük seviyeye geriledi.

Ülkede geçen yılın aralık ayında işsizlik yüzde 6 ,3 olarak ölçülmüştü. Federal İş Ajansı (BA) Başkanı Frank-Jürgen Weise , konuya ilişkin açıklamasında , iş piyasasındaki olumlu gelişmenin yılın başında da devam ettiğini , Ocak ayında mevsimsellikten arındırılmamış işsizliğin artmasına karşın mevsimsellikten arındırılmış işsizliğin belirgin şekilde tekrar azaldığını belirtti.

 


10.000$ Sanal Para ile Forex’i Ücretsiz Öğrenin! Ücretsiz Demo Hesabı için Hemen Başvurun!

Etiketler:

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =