Artık istanbul ya da ist internet adreslerinde alan uzantısı olarak kullanılabilecek

 istanbul  ve  ist   internet   alan   uzantısı  oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu (ICANN) arasında yapılan anlaşma ile  istanbul  ve kısa kodu  ist  , com ,net ,org ,  gov  gibi  internet   uzantısı  oldu.

hurriyet
0

"istanbul" ve "ist"  internet   alan   uzantısı  oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu (ICANN) arasında yapılan anlaşma ile "istanbul" ve kısa kodu "ist" , com ,net ,org ,  gov  gibi  internet   uzantısı  oldu.

Yani bundan böyle ibb.gov.tr adresine ibb.istanbul ya da ibb.ist yazılarak ulaşılabilecek. 

TÜRKÇE KONUŞTU , ALKIŞ ALDI

Tanıtım töreninde kağıda yazdığı konuşmayı Türkçe  olarak  okuyan İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu (ICANN) Başkan Yardımcısı David Olive , "Bu İstanbul için küresel ekonomide yer alma fırsatı , bugün saat 16:00 itibariyle başlıyor. Yakında herkes İstanbul u bilecek. Benim Türkçe m bu kadar"dedi. 

"MİLLİ BİR MARKA ORTAYA ÇIKTI"

İBB Başkanı Kadir Topbaş da proje hakkında bilgi verdi. Giderek yoğunlaşan bir dünyada , İstanbul un bugün milli  bir ad  olarak  ortaya çıktığını söyleyen Topbaş , "Bir milli marka ortaya çıktı. Sıradan bir iş değil. İnovatif bir iş"dedi. 

"İNTERNET İSTANBUL DAN BAŞLAYACAK"

Artık Türkiye de ve bütün dünyada  istanbul  ve  ist  uzantılarının kullanılabileceğini belirten Topbaş , " İstanbullular bunun ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =