iPhone ları çökerten internet sitesi

Son günlerde  internet  üzerinde ortaya çıkan ve özellikle sosyal ağlarda paylaşılan bir site hem bilgisayarlardaki hem de mobil cihazlardaki  internet  tarayıcısının çökmesine neden oluyor. Sadece bununla kalmayan site cihazların yeniden başl

hurriyet
0

Son günlerde  internet  üzerinde ortaya çıkan ve özellikle sosyal ağlarda paylaşılan bir site hem bilgisayarlardaki hem de mobil cihazlardaki  internet  tarayıcısının çökmesine neden oluyor. Sadece bununla kalmayan site cihazların yeniden başlatılmasına neden oluyor.

‘crashsafari.com’ adlı  domain  adresinde kurulu olan site kullanıcıları tehdit ediyor. Adından da anlaşılacağı üzere bu site özellikle Safari  internet  tarayıcısı için geliştirilmiş. Ancak diğer tüm tarayıcılar da bu siteden etkileniyor. Tehdit altındaki en önemli kullanıcılar ise iOS ve Mac sahipleri.Söz konusu sitenin kaynak kodlarını incelediğimizde karşımıza sonsuz bir dizi kod oluşturan yazılım olduğunu görüyoruz. Siteye girildiğinde tarayıcıda sonsuz bir dizi oluşmaya başlıyor ve işlem sonunda kullanılamaz hale geliyor. Eğer mobil cihazlardaki tarayıcıda açılırsa da sonuçlar daha sıkıntılı bir hal alabiliyor. Zira tarayıcı durdurulduğu gibi  cihaz  yeniden başlatılıyor.

Domainin tescil tarihine baktığımızda ise 2015 Nisan ayında satın alındığı görülüyor. Ancak sitenin ne zamandan beri aktif olarak faaliyet gösterdiği ise belli değil.

Kendi bilgisayarımız üzerinde crashsafari.com’a girdiğimizde hem Opera hem de  Chrome  tarayıcının kilitlendiğine şahit olduk. Ayrıca işlemci kullanım seviyesi saniyeler içerisinde yüzde 90 seviyesini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =