Siyahi yönetmenden 'Oscar'a boykot

 Spike Lee  ,  Oscar  ödüllerini belirleyen akademinin üye yapısının değişmesine rağmen  Oscar  törenlerine katılmayacağını söyledi.

haber7
0

googletag.cmd.push });

Ünlü  Siyahi  yönetmen Spike Lee , Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi üyelerinin "değişiklik" adımını olumlu karşıladığını ancak törenlere katılmama kararının değişmediğini bildirdi.

Sundance Film Festivali nde "Akademi üyeliği" ve "Oscar oylaması"yla ilgili yeni karar hakkındaki düşüncesini açıklayan ünlü siyahi yönetmen Lee , Cheryl Boone Isaacs başkanlığındaki Akademi üyelerinin aldığı üye çeşitliliği ve oylamayla ilgili kararını olumlu bir adım olarak niteledi. Yönetmen Lee , Akademi üyelerinin geçen günkü "olumlu değişiklik" kararına rağmen ,  Oscar  törenlerine katılmama düşüncesinde bir değişlik olmadığını ifade etti. Lee , "Akademi üyeliği değişti ancak  Oscar  a katılmayacağım" dedi. Akademi üyelerinin yeni kararına ilişkin "bu , bizim fikrimizi değiştirmedi" diyen Lee , "doğru olanı yapmaya çalışıyorum" ifadesini kullandı. Akademi Başkanı Cheryl Boone Isaacs ın da doğru olanı yapmaya çalıştığını ve bunu memnuniyetle karşıladığını belirten Lee , Akademi nin yeni planını "bir başlangıç" olarak niteledi.

"Oscar çok beyaz"

Seçilen  Oscar  adaylarının ikinci defa sadece beyaz tenli sinema oyuncularından oluşmasının ardından sosyal medya üzerinden "Oscar çok beyaz şeklinde protesto başlatılırken , ünlü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =