İçme suları kalmadı

ABD'de , içme suyunun kirlendiği Michigan eyaletinin  Flint  kentine ek ulusal muhafız gücü gönderildi.

haber7
0

googletag.cmd.push });

ABD de , içme suyunun kirlendiği Michigan eyaletinin  Flint  kentine ek ulusal muhafız gücü gönderildi. Michigan Valisi Rick Snyder ,  Flint  e , güvenliğin sağlanması ve ailelere  su  ve filtre dağıtmak amacıyla daha fazla ulusal muhafız gücü askeri görevlendirdi.

OBAMA DEVREYE GİRDİ

Bu arada , sağlık sorunu riski nedeniyle "olağanüstü hal" ilan edilen Flint’in belediye başkanı Karen Weaver , Beyaz Saray da Başkan Barack  OBAMA  ve kıdemli danışmanlarından Valerie Jarrett ile görüştü. Eyalet valisinin federal yardım talebine uygun olarak kenti felaket bölgesi ilan eden kararı geçen hafta imzalayan  OBAMA  nın , bugün Detroit teki otomobil fuarını ziyaret ederken , fakir ailelerin yaşadığı bölge halkıyla da bir araya gelmesi bekleniyor.

Yaklaşık 100 bin nüfuslu kentte yaşayanların önemli çoğunluğu düşük gelirli aileler olması ve yüzde 60 a yakınının siyahilerden oluşması “sınıfçılık ve ırk ayrımcılığı” eleştirilerine yol açıyor.  Flint  doğumlu yönetmen ve aktivist Michael Moore ,  su  sorununun "insan yapımı" olduğunu savunarak , "Flint krizi beyazların yaşadığı bir şehirde meydana gelmezdi" derken , yurttaşlık hakları aktivisti siyahi Jesse Jackson da  Flint  halkının “ticari çıkar” uğruna ihanete uğradığını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =