Hava durumu nasıl olacak, kar yağışı ne kadar sürecek?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü , yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde kuvvetli  kar  yağışlarının beklendiğini duyurdu. Peki İstanbul ,  Ankara  ile birlikte diğer şehirlerde  Hava   durumu   nasıl   olacak  ,  kar   yağışı  ne  kadar  sürecek? Detaylar haberim

milliyet
0

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada , "Yarın ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinde görülecek  kar  yağışlarının , Batı  Karadeniz  (Zonguldak ,  Bartın  ,  Bolu  ,  Düzce  ile Kastamonu ve Karabük’ün kuzeyi ) , Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Sakarya ,  Bitlis  , muş ,  Bingöl  ,  Erzincan  , Tunceli ,  Hakkari  , Şırnak ve  Ağrı  ile  Batman  ve Siirt’in yükseklerinde kuvvetli (10-20 cm ) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

2 BÖLGE İÇİN ’KUVVETLİ FIRTINA’ UYARISI

Orta  Karadeniz  ve Akdeniz’de fırtına bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü nden yapılan açıklamada , "Orta  Karadeniz  de rüzgarın salı günü Sabah saatlerinden sonra batı ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/s) kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Batı Akdeniz’de bugün(Pazartesi) akşam saatlerinden sonra , yarın sabah saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz’de rüzgarın; batı ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/s) kuvvetinde fırtına , yer yer 9 (90 km/s) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor" denildi.

Zirai Don Uyarısı!

 Bu gece , yarın ve çarşamba gecesi zirai faaliyetlerin ve seracılığın devam ettiği bölgelerimizden Ege kıyılarında hafif yer yer orta , Marmara kıyı kesiminde orta ve yer yer ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =