Esed başaramadı, 10 milis öldürüldü

 esed  rejiminin , Şam'ın batısındaki Muaddamiye ve Dariye bölgelerine yönelik başarısız saldırılarda 10  milis  öldürüldü

haber7
0

googletag.cmd.push });

Bölgede bulunan Dariye Basın Bürosu sorumlusu Hisam el Ahmed , AA muhabirine yaptığı açıklamada , "Rejim bölgeye takviye olarak Cumhuriyet Muhafızları ve Şii  milis  güçlerini gönderdi. Dariye nin kuzeyi ile Muaddamiye nin güney batısını ele geçirmek için operasyon düzenlediler ancak iki bölgeyi birbirinden ayırma operasyonu başarısız oldu" diye konuştu.

Bir hafta boyunca şiddetli çatışmaların yaşandığını aktaran Ahmed , bölgede bulunan muhalifler rejimin sert saldırılarına karşı direndiğini , kurdukları pusuda askeri nakliye aracıyla bir tankı imha ettiklerini ve saldırıda 10 dan fazla milisin öldürüldüğünü ifade etti.

Dariye deki operasyonlara Muaddamiye de bulunan muhaliflerin de katıldığını ifade eden Ahmed şöyle konuştu:

"Bölgede günlerdir şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Şimdilik , rejimin Muaddamiye bölgesi ile Dariye bölgesini birbirinden koparma girişimi başarısız oldu. Bu çatışmalar Muaddamiye de geçen yıl varılan ateşkes antlaşmasını da ihlal etti. Rejim bölgedeki kuşatmasını güçlendirerek , içerideki sivil halkı açlıkla cezalandırmak istiyor."

Ahmed , kuşatma altındaki Şam kırsalında bulunan Muaddamiye bölgesinde insani kriz yaşandığını da sözlerine ekledi.

Kaynak : AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =