Kemalpaşa daki yağma davasında karar

İzmir in  kemalpaşa  ilçesinde emlakçılık yapan Ahmet İnce yi kendilerine borcu olduğu gerekçesiyle ormanlık alana götürerek nitelikli  yağma  suçunu işlediği iddiasıyla yargılanan 6 sanıktan 3 ü 10 ar yıl hapis cezasına çarptırıldı , 3 ü beraat etti.

haber7
0

İzmir 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya , başka suçtan tutuklu sanıklar Özgür Arıcı , Ramazan Sevgi ve Servet Kaya ile avukatları katıldı. Müşteki Ahmet İnce ise duruşmaya gelmedi.

Duruşmada son savunmaları sorulan sanıklardan Özgür Arıcı , elinde bulunan 130 bin lirayla  kemalpaşa  da bungalovların bulunduğu , içkili ama nezih bir restoran açmayı düşündüğünü , bunun için yörede emlakçılık yapan Ahmet İnce ile görüştüğünü belirterek , İnce ye bu iş için kaparo verdiğini , iş bozulunca parasını geri almak istediğini kaydetti.

Arıcı , Ahmet İnce nin yaptığı asılsız şikayet nedeniyle 6.5 aydır cezaevindeyim. Oğlum yurt dışında olduğumu sanıyor. Kesinlikle  yağma  suçuna katılmış değilim dedi.

Sanık Servet Kaya da yasalara aykırı bir iş yapmadığını savunarak , Yaparsam da arslanlar gibi arkasında dururum diyerek suçlamaları reddetti.

Sanık Ramazan Sevgi de suçlamaları kabul etmedi.

Sanıkların avukatları , Özgür Arıcı ile Ahmet İnce nin iş yeri kurma konusunda pazarlık ettiğini , İnce ye para verildiğini , dolandırıldıklarını anlayınca bu işten vazgeçildiğini belirterek , Tek yaptıkları paralarını istemektir dedi.

Davaya konu olayın iş ilişkisinden başka bir şey olmadığını söyleyen avukatlar ,  yağma  suçunun işlenmediğini savundu.

Mahkeme heyeti , sanıklardan Muammer Yumrutaş , Murat Çolak ve Mehmet Arıcı nın atılı suçu işlediklerine ilişkin yeterli delil bulunmadığı gerekçesiyle beraatlerine  karar  verdi. Özgür Arıcı , Ramazan Sevgi ve Servet Kaya yı temyiz yolu açık olmak üzere nitelikli  yağma  suçundan 10 ar yıl hapis cezasına çarptırdı.

Servet Kaya , aldığı cezayı duyunca ağlamaya başlayan yakınlarına , Başınızı dik tutun , çoluğuma çocuğuma sahip çıkın dedi.

AA

Etiketler:  izmir   kemalpaşa   ahmet ince   yağma   dava   karar 


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =