Profesör ailenin bakıcısını kandırıp, evdeki altın ve paraları aldılar

 Samsun   Ondokuz Mayıs Üniversitesi  (OMÜ) öğretim üyeleri 47 yaşındaki Prof.Dr. Güzin Demirağ ve 48 yaşındaki Prof.Dr. Mustafa Kemal Demirağ’ın evini arayıp kendilerini polis olarak tanıtan iki şüpheli ,  evdeki  çocuk bakıcısı 56 yaş

milliyet
0

Hakan ÇELİKBAŞ- Hakan AKGÜN/  Samsun  , (DHA)-

Samsun’un Atakum İlçesi  Mimar Sinan  Mahallesi’de oturan OMÜ Tıp Fakültesi öğretim üyeleri Prof.Dr. Mustafa Kemal Demirağ ile eşi Prof.Dr. Güzin Demirağ , dün  Sabah  çocuklarını bakıcı Şekibe Kara’ya bırakıp işe gitti. İddiaya göre bir süre sonra  Profesör   ailenin  ev telefonundan arayan şüpheliler 21 yaşındaki Çetin K. ve 27 yaşındaki Hamza S. , bakıcı Kara’ya "Biz polisiz. Banka soygunu gerçekleşti. Bununla ilgili soruşturma yürütüyoruz. Sizler de bu işin içindeymişsiniz" diye  kandırıp  ev sahiplerinin cep telefonlarını aldı.

ÖĞRETİM ÜYESİ ŞÜPHELENDİ

Daha sonra Prof.Dr. Güzin Demirağ’ı cep telefonundan arayıp , "Biz polisiz. Bütün bilgileriniz çalınmış. Son bir yıl içinde bankalarla çalıştınız mı" diye sordu. Prof.Dr. Demirağ’da dolandırıcı olduklarını düşünerek cep telefonunu kapattı.

Şüpheliler bu kez ev telefonunu tekrar arayıp bakıcıya , "Doktorlar karakolda. Şu anda ifadelerini alıyoruz.  evdeki  bütün altınları ve  paraları  bir torbaya koy ve Seyfi Demirsoy İlköğretim Okulu’nun yanına gel. Biz seni orada buluruz" deyip telefonu kapattı.

BAKICI KASAYI PARÇALADI

Telaşlanan kadın , evin yatak odasındaki çelik kasayı 1.5 saat süren çalışma sonucu kırıp içindeki 100 bin lira değerinde  altın  , 3 bin euro ve 900 doları ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =