Star Wars'dan 1 milyar dolarlık gişe rekoru

"Star Wars" serisinin yeni filmi "Güç Uyanıyor" , gösterime girdiği günden bu yana 1  milyar   dolarlık  hasılata ulaştı.

haber7
0

googletag.cmd.push });

Dünya genelinde geniş bir hayran kitlesine sahip "Star Wars" serisinin yeni filmi "Güç Uyanıyor" , 1  milyar   dolarlık  hasılata ulaşarak  gişe   rekoru  kırdı.

Beyaz perdeye hızlı bir başlangıç yaparak ilk haftada yaklaşık 500 milyon dolara ulaşan "Star  Wars  7: Güç Uyanıyor" , dünya çapında 1  milyar   dolarlık  hasılat elde ederek , sinema tarihinde bu rakama en hızlı ulaşan film oldu.

Film , ABD de hafta sonunda 153 ,5 milyon dolar tutarında gelir elde ederken , sadece Noel gününde 49 ,3 milyon  dolarlık  hasılat yaptı. ABD medyasında yer alan bilgilere göre bu rakamlar , Noel gününde ulaşılmış en yüksek hasılat.

"Star Wars" serisinin yeni filmi hasılat rekorları kırarken , bu filmle hemen hemen aynı anda vizyona giren filmlerin toplam hasılatı ise yaklaşık 500 milyon dolara ulaşabildi.

Bundan önceki 6  Star   Wars  filmi toplamda yaklaşık 4 ,4  milyar  dolar  gişe  hasılatı elde ederken , 2005 yılında vizyona giren "Star  Wars  3: Sith in İntikamı" dünya genelinde 848 milyon dolardan fazla gelir sağlamıştı.

Serinin son filminin ise  gişe  hasılatının yanı sıra karakterlerin oyuncakları , maskeleri ve giyim eşyaları gibi yan ürünlerle birlikte toplamda 9 ,6  milyar   dolarlık  ekonomik kazanç oluşturması bekleniyor.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =