Diyarbakır ın Sur İlçesi nde güvenlik güçlerinin  PKK  lı teröristleri etkisiz hale getirmek için düzenlediği operasyonlar sürüyor. Güvenlik güçleri tarafından Sur daki sokak ve evlerinin çoğunun kontrol altına alındığı öğrenildi.

milliyet
0

ANKARA (DHA)

20 gündür sokağa çıkma yasağının sürdüğü Diyarbakır ın Sur ilçesinde güvenlik güçlerinin halen sürdürdüğü operasyonlarda
sokak ve evlerinin çoğunun kontrol altına alındığı öğrenildi.  Kontrol altına alınan  PKK  lı  teröristlerin  barındığı evlerde yapılan aramalarda duvarların delinerek ateş mazgalları yapılması dikkat çekti. Diğer bir evde yapılan aramalarda ise kullanıma hazır RPG-7 mühimmatı ele geçirildi.

Güvenlik güçleri diğer taraftan da  PKK  lı teröristler tarafından sokaklardaki kilit taşlarının altında döşenen El Yapımı Patlayıcı ları (EYP) imha etme çalışmalarını sürdürüyor.  PKK  lı  teröristlerin  bazı EYP tuzakladıkları sokakların gözetlenmesini engellemek amacıyla perdeleme yaptıkları fotoğraf karelerine yansıdı.

Son olarak yine güvenlik güçleri tarafından kontrol altına alınan  PKK  lı  teröristlerin  barındığı bir evin  Görüntü  izleme  Merkezi  olduğu anlaşıldı.   Görüntü  izleme merkezinde bazı sokaklara yerleştirilen kameraların izlenmesi için sistem kurulduğu ve bu sistem sayesinde  PKK  lı  teröristlerin  güvenlik güçlerinin hareketlerini izlemeye çalıştıkları öğrenildi.

 


Kariyer fırsatları için tıklayın!

Etiketler:

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =