Aziz Sancar: Müslüman olduğumu ABD'de söyleyemem

Nobel ödüllü  Aziz   Sancar  , Müslüman olmaktan gurur duyduğunu ancak bunu ABD'nin birçok bölgesinde söyleyemediğini belirtti.

haber7
0

googletag.cmd.push });

Nobel Kimya Ödülü nü alan Türk bilim adamı Prof. Dr.  Aziz   Sancar  , Amerika daki yaşamına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sabah gazetesine konuşan  Sancar  , son zamanlarda yaşananlardan dolayı Amerika nın birçok yerinde Müslüman olduğunu söyleyemediğini belirtti.

ABD VE BATI DA İSLAMOFOBİ

Aziz  Sancar  ın açıklamalarından bir kısım;

ABD başta olmak üzere Batı da Müslümanlara yönelik yaşanan İslamofobiye karşı ne hissediyorsunuz?

IŞİD başta olmak üzere kendini sözde , İslam ile özdeşleştiren bazı terör örgütleri nedeniyle dünyadaki tüm Müslümanların töhmet altında bırakılması , dışlanması ya da potansiyel terörist muamelesi görmesi kabul edilemez. Ben 1982 yılından bu yana Amerika da yaşayan  Müslüman  bir Türk olarak bu durumdan rahatsızım. Son olarak gördünüz işte ,  ABD  Başkan Adayı Donald Trump çıktı ve "Ülkeye Müslümanlar alınmasın" dedi. Her ne kadar  ABD  hükümeti karşı çıktığını , kabul etmediğini söylese de  ABD  halkının yüzde 50 sinde bu düşünce taban buldu. Yani sadece marjinal bir fikir olarak kalmadı. Bir şekilde İslamofobik ,  Müslüman  karşıtı düşünceler destek bulabiliyor hâlâ. Bu son derece tehlikeli bir durum.

"ABD NİN BİRÇOK YERİNDE MÜSLÜMAN OLDUĞUMU SÖYLEYEMEM"

Bir  Müslüman  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =