Metamfetamin çetesi çökertildi

 İstanbul  Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri , Türkiye’de ‘metamfetamin’ üreterek yurt dışında piyasaya süren bir çeteyi 9 aylık çalışmanın sonunda çökertti. Çoğunluğu İranlılardan oluşan çete üyelerinden

milliyet
0

Paşa Alyurt - İstanbul

Dünyanın en tehlikeli ve pahalı uyuşturucuları arasında gösterilen ‘metamfetamin’i Türkiye’de üreten , sonrasında da  Avrupa  ,  Amerika  ve Asya kıtalarında piyasaya süren çoğunluğu İranlılardan oluşan uluslararası uyuşturucu  çetesi  çökertildi. Çetenin Türk elebaşısı R.K ve metamfetamini üreten ‘profesör’ lakaplı İranlı kimyager A.R’nin de aralarında bulunduğu 42 kişi tutuklandı , 11 kişi ise gözaltında.

googletag.cmd.push });

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri , 9 ay önce çoğunluğu İranlıların oluşturduğu bir şebekenin kendi ülkelerinden getirdikleri hammaddeyle İstanbul’daki çeşitli imalathanelerde  Metamfetamin  üreterek bu maddeyi başta  Japonya  olmak üzere bazı  Uzakdoğu  ülkelerinde piyasaya sürdükleri yönünde ihbar aldı.

İhbar üzerine harekete geçen ekipler , önce şüphelileri teknik ve fiziki takibe aldı. 9 aylık takip sürecinde şebekeye yönelik 4 operasyon gerçekleştirildi.

Çete lideri Türk

Operasyonlarda İstanbul’da 4 imalathaneye düzenlenen operasyonda 30’u İranlı , 45 şüpheli gözaltına aldı. Aralarında şebekenin Türk elebaşı R.K ve metamfetamini üreten “Profesör” lakaplı İranlı kimyager A.R’nin de bulunduğu 42 şüpheli tutuklanırken , 3 şüpheli serbest kaldı. Narkotik polislerin imalathanelere ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =