Sel suları araçları sürükledi

Kıbrıs’ta yetkili olan şiddetli yağış nedeniyle araçlar  Sel  sularında sürüklendi.

haber7
0

googletag.cmd.push });

Kıbrıs’ta uzun zamandır bahar tadında olan havalar bugün yağmura dönüştü. Kış mevsiminin ilk etkili yağmuru , bugün Girne bölgesi , Kuzey Sahil Şeridi ve Karpaz’da görüldü.

Alsancak’ta ise metrekareye 72 kg yağış düştü. Yağmur özellikle çiftçileri sevindirirken , binalarda neden olduğu su baskını sonucu bazı vatandaşlara sıkıntılı anlar yaşattı. Girne’de bazı yolların aşırı su dolması yüzünden trafikte de aksamalar yaşanırken , araçlar selde sürüklendi. Girne Çevre Yolu’nda Eziç Restoran’ın bulunduğu kavşak ile Alsancak güzergahını kullanacak sürücülerin dikkatli olması istendi. Polis Basın Subaylığı’ndan alınan bilgiye göre , Girne bölgesinde saat 10.00 itibarıyla 20 su baskını ihbarı alındı.

Su biriken yolların temizlenmesi , su baskını yaşanan binalara müdahale edilmesi için Girne Kaymakamlığı , Girne Belediyesi , polis , itfaiye ve Sivil Savunma Teşkilatı ekipleri koordineli çalışmalarını sürdürüyor. Kısa devre sonucu yanan iki elektrik direğine ise  Kıbrıs  Türk Elektrik Kurumu ekipleri müdahale etti. Polis , aşırı yağış nedeniyle su biriken yollarda sürücülerin yavaş ve dikkatli seyretmesi gerektiğini hatırlattı. Özellikle Girne Çevre Yolu’nda sol şeritte biriken suların tehlike yarattığını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =