Bu illerde kuvvetli yağış var HARİTALI

Yurdun büyük bir bölümünde aralıklarla yağışlar görülecek. Hava sıcaklığında yurt genelinde önemli bir değişiklik olmayacak.  kuvvetli   yağış  beklenen şehirler:

haber7
0

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü nün son verilerine göre , yurdun büyük bir bölümünde aralıklarla görülecek yağışların , bugün Kars , Ağrı , Iğdır , Muş , Bitlis , Şırnak , Mardin , Siirt ve Batman çevrelerinde  kuvvetli  olması bekleniyor. İstanbul Anadolu yakası , Samsun ve Zonguldak çevrelerinde bugün (Pazar) sabah saatlerinde sis görülecek.

Hava sıcaklığında yurt genelinde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar değişik yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

Yağışların; bugün Kars , Ağrı , Iğdır , Muş , Bitlis , Şırnak , Mardin , Siirt ve Batman çevrelerinde  kuvvetli  olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel , yıldırım düşmesi , su baskını v.b.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekiyor.

BÖLGE BÖLGE 5 GÜNLÜK HAVA HARİTALARI VE İL İL 5 GÜNLÜK SICAKLIK DERECELERİ

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü nün son verilerine göre bazı  illerde  hava durumu şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı bulutlu , bugün (Pazar) sabah saatlerinde Anadolu yakası sisli , akşam saatlerinde il geneli kısa süreli ve yerel sağanak yağışlı.(18)

ANKARA: Parçalı bulutlu , yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren aralıklı  yağmur  ve sağanak yağışlı.(18)

İZMİR: Az bulutlu , zamanla parçalı ve çok bulutlu öğle saatlerinden itibaren kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.(23)

ANTALYA: Parçalı bulutlu , bu akşam (Pazar) saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(23)

SAMSUN: Parçalı bulutlu , bugün (Pazar) sabah saatlerinde sisli.(17)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu , gece saatlerine kadar aralıklı  yağmur  ve sağanak yağışlı.(12)

DİYARBAKIR: Parçalı bulutlu , aralıklı  yağmur  ve sağanak yağışlı.(19)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı bulutlu , bugün (Pazar) öğle saatlerinden sonra bölgenin batı kesimlerinden başlamak üzere kısa süreli ve yerel sağanak yağışlı geçecek. İstanbul Anadolu yakasında bugün (Pazar) sabah saatlerinde sis görülecek.

EGE: Az bulutlu , zamanla parçalı ve çok bulutlu öğle saatlerinden itibaren batı kesimlerden başlamak üzere bölge geneli kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı bulutlu , doğu kesimleri bugün (Pazar) sabah saatlerinden itibaren , bölge geneli öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu , bu akşam (Pazar) Konya çevreleri , yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren Sivas dışında bölge geneli aralıklı  yağmur  ve sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu , yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren Bolu , Düzce , Zonguldak , Bartın ve Karabük çevreleri kısa süreli sağanak yağmurlu geçecek. Zonguldak çevrelerinde bugün (Pazar) sabah saatlerinde sis görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı bulutlu , Artvin , Rize ve Bayburt çevreleri bugün (Pazar) sabah saatlerinde aralıklı  yağmur  ve sağanak yağışlı geçecek. Samsun çevrelerinde bugün (Pazar) sabah saatlerinde sis görülecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu , bölge geneli aralıklı  yağmur  ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bugün Ardahan , Kars , Ağrı , Iğdır , Muş , Bitlis ve Şırnak çevrelerinde  kuvvetli  olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu , bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bugün (Pazar) Mardin , Siirt ve Batman çevrelerinde  kuvvetli  olması bekleniyor.

ANKA

Etiketler:  devlet meteoroloji işleri genel müdürlüğü   yağmur   yağış   güneydoğu anadolu ile afyonkarahisar   osmaniye   kahramanmaraş   hatay   ankara   çankırı   kırıkkale   kırşehir   yozgat   çorum   amasya   tokat   tunceli   malatya   elazığ ve bingöl 


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =