Doktor ve hastane internetten seçiliyor

Sosyal medya ,  hastane  ve  Doktor  seçiminde de artık önemli rol oynuyor. Atılım Üniversitesi'nin araştırması da her üç internet kullanıcısından birinin ,  Doktor  ve  hastane  seçimi için sosyal medyayı kullandığını ortaya koydu.

Türkiye de her 3 kişiden 2 si bir sağlık sorunu ile karşılaştığında önce internete başvuruyor . Bunların yarısı da  hastane  ya da hekim seçiminde sosyal medyadan yararlanıyor.

Bu tespit , Atılım Üniversitesi nin İzmir de yaklaşık bin kişi ile yaptığı "sağlıkta sosyal medya kullanımı araştırması"ndan.

Sağlıkla ilgili internet kullanım oranının yüzde 66’larda olduğunu belirten Atılım Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dilaver Tengilimoğlu , “Sağlıkla ilgili herhangi bir sorunla karşılaştığında yüzde 55’inin sosyal medyayı kullandığı ortaya çıktı. Hekim seçiminde yüzde 42 gibi bir oran ,  hastane  seçiminde ise buna yakın , yani yüzde 41.9 gibi bir oran çıktı” dedi.

HASTA MEMNUNİYETİ VEYA MEMNUNİYETSİZLİĞİ PAYLAŞILIYOR

Araştırmaya göre , yalnız tedavi öncesinde değil sonrasında da sosyal medya aktif şekilde kullanılıyor. Prof. Tengilimoğlu , “Aldığınız ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =