Hafta sonunda hava nasıl? HARİTALI

 hava  sıcaklığı İç Ege , Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu da 2 ila 4 derece azalacak. Yağışlar , yurdun büyük bir bölümünde aralıklarla etkili olacak.

haber7
0

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü nün son verilerine göre , yağışların , Göller Yöresi , Güneydoğu Anadolu ile Afyonkarahisar , Osmaniye , Kahramanmaraş , Hatay , Ankara , Çankırı , Kırıkkale , Kırşehir , Yozgat , Çorum , Amasya , Tokat , Tunceli , Malatya , Elazığ ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı İç Ege , Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu da 2 ila 4 derece azalacak , diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar doğuda güney ve doğu , batı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

Yağışların; Göller Yöresi , Güneydoğu Anadolu ile Afyonkarahisar , Osmaniye , Kahramanmaraş , Hatay , Ankara , Çankırı , Kırıkkale , Kırşehir , Yozgat , Çorum , Amasya , Tokat , Tunceli , Malatya , Elazığ ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel , yıldırım düşmesi , su baskını v.b.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Güneydoğu Anadolu bölgesinde toz taşınımı görüleceğinden , yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Hava kalitesinde azalma , hafif çamur şeklinde yağış v.b.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekiyor.

BÖLGE BÖLGE 5 GÜNLÜK  hava  HARİTALARI VE İL İL 5 GÜNLÜK SICAKLIK DERECELERİ

-BAZI İLLERDE  hava  DURUMU-

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü nün son verilerine göre bazı illerde  hava  durumu şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu.(15)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu , aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.(17)

İZMİR: Parçalı bulutlu.(21)

ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu , aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı.(23)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu , aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.(14)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu , aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.(12)

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu , aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor.(17)

-BÖLGELERDE  hava  DURUMU-

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü nün son verilerine göre bölgelerde  hava  durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu , öğle saatlerinde Edirne , Kırklareli ve Tekirdağ çevreleri kısa süreli sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu , Güney ve İç Ege sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinde Afyonkarahisar çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu , bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Isparta , Burdur , Hatay , Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu , aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; sabah saatlerinde Ankara , Kırıkkale , Çankırı ve Kırşehir , öğle saatlerinde Yozgat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu , Bolu , Karabük , Kastamonu ve Sinop çevreleri akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Kıyı kesimlerinde sabah saatlerinde yer yer sis görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu , bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; sabah saatlerinde Çorum , öğle saatlerinde Amasya ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu , aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Malatya , Elazığ , Tunceli ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu , kuvvetli olmak üzere sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Bölgede yer yer toz taşınımı görülecek.

ANKA

Etiketler:  devlet meteoroloji işleri genel müdürlüğü    yağmur    yağış    güneydoğu anadolu ile afyonkarahisar    osmaniye    kahramanmaraş    hatay    ankara    çankırı    kırıkkale    kırşehir    yozgat    çorum    amasya    tokat    tunceli    malatya    elazığ ve bingöl 


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =