Numara taşımada değişiklik

 Numara  Taşınabilirliği Yönetmeliğinde yeni değişiklikler yapıldı.

haber7
0

googletag.cmd.push });

Numara Taşınabilirliği Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle , abonelerden isteyenler ,  Numara  taşınabilirliğine ilişkin olarak uyarı tonunu almama hakkına sahip olacak.

Numara taşıma işleminin gerçekleşme tarihi , verici işletmecinin numaranın taşınması talebine ilişkin cevabını gönderdiği tarihten asgari bir , azami iki gün sonrası olacak.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) "Numara Taşınabilirliği Yönetmeliğinde  değişiklik  Yapılmasına Dair Yönetmeliği" Resmi Gazete de yayımlandı.

Buna göre , abonenin numarasını taşıma talebi , aynı zamanda abone için , verici işletmeci ile olan abonelik sözleşmesini fesih talebi anlamını taşıyacak. 

Abonenin alıcı işletmeci ile olan abonelik sözleşmesi , numaranın ilgili mevzuata uygun olacak şekilde alıcı işletmecide aktif olması ile yürürlüğe girecek ve bu tarih itibarıyla hüküm ve sonuçlarını doğurmaya başlayacak. Söz konusu abonenin verici işletmeci ile olan abonelik sözleşmesi de aynı tarih itibarı ile fesholunmuş sayılacak.

 Cevap verilmeyen taşıma taleplerinin , ilgili işletmeciye gelen toplam taşıma taleplerine oranı , bir takvim yılı içerisinde yılbaşından itibaren 6 şar aylık dönemler için yapılan hesaplamada binde biri geçemeyecek. Aynı dönem için , işletmeciye gelen toplam taşıma talebi sayısının 10 binden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =