Adnan Polat: Zekeriya Öz sonradan anlattı...

 Polat  Holding Yönetim Kurulu Başkanı  Adnan   Polat  ,  Galatasaray  daki başkanlık dönemi ile ilgili açıklamalarda da bulundu.

haber7
0

Savcı Zekeriya Öz ün kendisini şike soruşturması kapsamında dinlettiğini söyleyen  Polat  , GS’nin demokratik bir devrim geçirmesi gerektiğini söylerken , “Şu an kulüp 500 kişilik bir azınlığın elinde. Bunların maddi manevi ekmek teknesi olmuş kulüp. Bunun değişmesi lazım , ama çok zor" diye konuştu.

Polat  Galatasaray  dönemi işe ilgili şunları söyledi:

Kulübün durumu çok üzücü. Maddi , manevi her açıdan üzücü. Ben artık spor izlemiyorum da , Türk Telekom Arena’yı yapana kadar 5 yıl koşturdum , ama başkanlıktan sonra hiç gitmedim , orada maç izlemedim. 2006’da biz geldik , GS’nin geliri 60 milyon dolardı. 100’e yakın haciz vardı , UEFA’da en fazla dosyası olan kulüptü. Bankalar hesap açmıyordu. Uçakla yolculuklar yöneticilerin kredi kartından birleşip ödeniyordu. Kulüp ekonomik olarak acze düşmüştü. Biz ayrılırken 200 milyon dolar geliri olan , yeni bir stadı olan bir kulüptü. UEFA’da dosya kalmadı. Ben ayrılırken tüm kulüpler şike tartışmalarının içindeydi , ama doğru ama yanlış. Bir bulaşmayan  Galatasaray  idi , ki beni ve yönetimimi 9 ay dinlemişler , bunu bana  Zekeriya  Öz  sonradan  anlattı. Bakın Mayıs 2011’e kadar GS toplam 800 milyon dolar harcamış. Sadece Ünal Aysal 1 milyar dolar harcamış. Çok müsrifçe.  Galatasaray  10 yılda ancak ekonomisini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =