Romatizmaya termal su ile çare arıyorlar

Afyon Kocatepe Üniversitesi Hastanesi Fizik Tedavi ve  Rehabilitasyon Merkezi  ,  romatizma  hastalarına  termal  su ile tedavi imkanı sunuyor

haber7
0

googletag.cmd.push });

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi Fizik Tedavi ve  Rehabilitasyon Merkezi  , Türkiye nin dört bir yanından gelen  romatizma  hastalarına  termal  su ile tedavi imkanı sunuyor.

Türkiye nin , alanında en donanımlı hastaneleri arasında gösterilen Fizik Tedavi ve  Rehabilitasyon Merkezi  ne yılda gelen 15 bin  romatizma  hastası hem tedavi olma hem de tatil yapma fırsatı buluyor.

Hastaneye gelen  romatizma  hastalarına , tetkikleri ardından durumlarına göre tedavi programları uygulanıyor. Çoğunlukla fizik tedavi ile  termal  sunun birlikte kullanıldığı tedavi yöntemlerinde hastaların , sudaki mineraller sayesinde iki kat daha fazla iyileşebiliyor.

Günde aynı anda 45 hastanın tedavi gördüğü merkezde , hastaların durumuna göre 15 ila 30 seans uygulanıyor.

AKÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ümit Dündar , AA muhabirine yaptığı açıklamada , Afyonkarahisar ın  termal  su bakımından Türkiye nin en zengin yerlerinden biri olduğunu söyledi.

Termalin yüzyıllar boyunca romatizmal hastalıkların tedavisinde kullanıldığını aktaran Dündar , "Avrupa da birçok  termal  merkez var. Bu  termal  kaynakları turizm amaçlı kullanıyorlar. Birçok ülke sağlık turizmi yapıyor. Afyonkarahisar , Türkiye nin  termal  tedavi merkezi konumuna gelmiş durumdadır" dedi.

Hastanede 6  termal  havuz ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =