PKK mağduru vatandaşların zararları karşılanıyor

Silvan da terör saldırıları nedeniyle evleri hasar gören 81 ev sahibine 180 bin lira , temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla da 697 vatandaşa 174 bin 250 lira yardım yapıldı

haberturk
0

Valilikten yapılan açıklamada , terör örgütü  PKK  mensupları tarafından Tekel , Mescit ve Konak mahallelerinde kazılan hendeklerin kapatılması sırasında çıkan çatışmalar ve hendeklerin çevresine tuzaklanan patlayıcıların infilak etmesi sonucu vatandaşlara ait ev ve iş yerlerinde hasar oluştuğu anımsatıldı.

İçme suyu şebekesi ve elektrik hatlarında da hasar meydana geldiği , 24 trafonun zarar gördüğü belirtilen açıklamada , bu nedenle mahallelerin büyük bölümüne belirli süre içme suyu ve enerji verilemediğine işaret edildi.

Huzur ortamının yeniden tesis edilmesinin ardından halkın karşı karşıya kaldığı sorunların bir an önce giderilmesi amacıyla onarım çalışmalarına vakit geçirilmeden başlandığı vurgulanan açıklamada , Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (DEDAŞ) İl Müdürlüğünce 21 trafonun onarıldığı , 3 mahalleye elektrik , Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresince (DİSKİ) de içme suyu verildiği vurgulandı.

Ev ve iş yerleri hasar gören  vatandaşların  , zararlarının bir an önce tespiti amacıyla zarar tespit komisyonlarının çalışmalarına başladığı aktarılan açıklamada , şunlar kaydedildi:

"İlk etapta acil ihtiyaçların karşılanması amacıyla Silvan Kaymakamlığı emrine tahsis edilen 300 bin lira ödenekten , evleri hafif hasar gören 81 vatandaşımıza 180 bin lira ödeme yapılmıştır. Bunun yanı sıra Silvan Sosyal ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =