Öldürdü, cesedini parçalara ayırdı, üzerine fidan dikti

Konya da 1 yıldan bu yana kayıp olan bekar 33 yaşındaki Ayşe Demir i evli sevgilisinin öldürdüğü ortaya çıktı.

sonhaberler
0

Konya da 1 yıldan bu yana kayıp olan bekar 33 yaşındaki Ayşe Demir i , 16 yıldan bu yana birlikte olduğu evli sevgilisi 43 yaşındaki Yaşar Kaya yı bıçaklayarak öldürdükten sonra cesedi 10 parçaya ayırarak , arsasına gömdüğü ve cesedin kokmaması içine  üzerine  gübre döktüğü ortaya çıktı. Bir belediyede işçi olarak çalışan Kaya nın sevgilisinin  cesedini  gömdüğü yere 1 yıl boyunca ailesiyle birlikte gidip piknik yaptığı ve cesedin bulunduğu bölgeye  fidan  diktiği ifade edildi. Kaya nın 2001 yılında da Demir in annesine tokat atıp yere düşmesi sonucu ölümüne sebeb olduğu ve 3 yıl tutuklu kaldığı ortaya çıktı.

Yaklaşık 16 yıldan bu yana birlikte olduğu Yaşar Kaya dan 3 çocuğu olan Ayşe Demir , 31 Mart 2010 tarihinde kayboldu.

Demir in ablası da polis merkezine giderek kayıp başvurusunda bulundu. Ayşe Demir in bulunması için çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri , Demir in gidebileceği yerleri kontrol etti. Ancak , sonuç alamadı.

Advertorial
Kapat

Ayşe Demir in , Yaşar Kaya ile ilişkisinin olduğunu öğrenen polis , araştırmayı derinleştirdi. Kaya nın 2001 yılında sevgilisi Demir in 63 yaşındaki annesi Gül Demir e tartışma sırasında tokat attığı ve kadının düşünce öldüğü , ölüme sebebiyet vermek suçundan 3 yıl tutuklu kaldığı bilgisine ulaştı. Bunun  üzerine  Kaya yı 1 yıl boyunca takibe alan polis , Kaya yı 2 gün önce evinde gözaltına aldı.

CESET , 10 PARÇAYA BÖLÜNMÜŞ

Yaşar Kaya nın suçunu kabul etmemesi  üzerine  polis , Kaya nın bir yıl boyunca sürekli piknik yaptığı Konya- Beyşehir Karayolu nun 40 ıncı kilometresindeki arsasında İzmir den özel getirilen kokuya duyarlı iki köpek ile arama yaptı. Yapılan aramada köpeklerin arsada bulunan karavanın etrafında yoğunlaşması  üzerine  polis , kazı çalışmasına başladı. Yapılan kazıda , Ayşe Demir e ait çürümüş vaziyette 10 parçaya bölünmüş ceset bulundu.

Cesedin bulunması ardından 3 ü Ayşe Demir den olmak üzere 7 çocuk babası olan Yaşar Kaya , cinayeti işlediğini itiraf etti. Kaya , polise verdiği ilk ifadesinde , şöyle dedi:
"Ayşe den 3 çocuğum var. Çocuklara resmi nikahlı eşim ile birlikte bakıyorum. Ayşe çocuklarımızla hiç ilgilenmiyordu. Bu yüzden sürekli tartışıyorduk. Olaydan 20 önce de Ayşe kendisini dövdüğüm gerekçesiyle benden şikayetçi oldu..

Olayın meydana geldiği gün de karavanda tartışmaya başladık. Sinirlerime hakim olamadım. Ayşe yi göğsünden ve karnından bıçaklayarak öldürdüm. Daha sonra gömülmesi kolay olsun diye cesedi  parçalara  ayırdım. Cesedin kokmaması için de  üzerine  hayvan gübresi döktüm ve gömdüm."


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =