Bahçeli ye rakip gösterilen  Sinan   Oğan  ve Meral Akşener in seçim bölgesinde MHP oy kaybetti.

milliyet
0

İsimleri MHP içerisinde Devlet Bahçeli’ye karşı rakip olarak dillendirilen  Sinan   Oğan  ve Meral Akşener in eski seçim bölgelerinde de MHP oy kaybını sürdürdü.

googletag.cmd.push });

Eski MHP  Iğdır  milletvekili  Sinan  Oğan’ın seçim bölgesinde de MHP’nin kan kaybı sürdü. MHP ,  Sinan  Oğan’ın aday gösterildiği 2011 seçimlerinde Iğdır’da kullanılan oyların yüzde 35.6 sını alarak birinci parti çıkmıştı.

Sinan Oğan’ın partiden ihraç edildiği için aday gösterilmediği 7 Haziran seçimlerinde MHP bölgede kan kaybetmiş ve kullanılan oyların % 27.08 sini alarak üçüncü parti olmuştu. Iğdır’dan MHP eli boş dönmüştü. Dün yapılan seçimlerde MHP’nin Iğdır’daki ‘eriyişi’ sürdü. MHP bu defa Iğdır’da kullanılan oyların ancak %12.77 sini alabildi ve eli yine boş döndü.

MERAL AKŞENER’SİZ LİSTE BİR VEKİLİNİ KAYBETTİ!

 7 Haziran’da İstanbul 3.Bölge’den milletvekili adayı olan Meral Akşenerli liste bu bölgeden kullanılan oyların % 11.49 ini almış ve Meclis’e 4 vekil sokmuştu.

Bu seçimde MHP , İstanbul 3.Bölge de hayal kırıklığına uğradı. Meral Akşener’siz liste oyların % 8.99 ını aldı ve bir vekil kaybederek Meclis’e ancak 3 ismi gönderebildi.

Etiketler:

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =