AK Parti milletvekili adayına taşlı sopalı saldırı

Iğdır'da , AK  Parti  1. sıra  milletvekili  adayı Nurettin Aras ve beraberindekiler ,  taşlı   sopalı  saldırıya uğradı.

haber7
0

googletag.cmd.push });

Alınan bilgiye göre , oy verme işlemini gözlemek amacıyla beraberindeki partililerle Karakuyu köyüne giden Aras , oy verme işleminin devam ettiği okulda , "toplu oy kullanılmasına yönelik" itirazda bulunması üzerine , dışarı çıkartılarak bir grubun taşlı sopalı saldırısına maruz kaldı. 

Aras ve beraberindekiler güvenlik güçlerince yeniden Karakuyu İlköğretim Okulu nun içerisine alınarak saldırıdan korundu. 

Saldırıda , Karakuyu köyündeki  sandık  kurulu başkanı ile bir kişi yaralandı , Aras ve beraberindekilere ait 5 araçta hasar oluştu.

Saldırgan grup , jandarma ekipleri ile takviye olarak çağrılan çevik kuvvet ve özel harekat polislerinin müdahalesiyle dağıtıldı.

"TOPLU OY KULLANILIYORDU"

Olaydan sonra Iğdır il merkezine dönen Aras , gazetecilere yaptığı açıklamada , Karakuyu köyündeki oy verme işlemini gözlemek için gittiklerinde okulda , sadık kurulunun yaklaşık 30 kişinin kuşatması altında olduğunu ve bu grubun vatandaşlar yerine oy kullandığını gözlediğini söyledi. 

Bu duruma itiraz ettiğini dile getiren Aras , şunları kaydetti: 

"Bunu görüp müdahale ettik. Bu demokrasiye yakışmaz , burası hukuk devletidir , seçmenler tek tek içeriye alınacak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =