Davutoğlu ndan şeker pancarı üreticisine müjde

Başbakan  Davutoğlu  , "Şeker pancarının fiyatını ilan ediyorum. Şeker  pancarı  kilo fiyatını 157 ,5 kuruştan 190 kuruşa çıkarıyoruz" dedi.

haber7
0

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet  Davutoğlu  , partisinin Konya mitingde , seçim beyannamesinde olmayan 10 maddelik "Cumhuriyet Bayramı  müjde  Paketi"ni açıklarken ,  şeker   pancarı  üreticilerine ise yeni  müjde  verdi. 

Daha önce açıkladığı Cumhriyet Bayramı müjdelerini tekrarlayan Başbakan  Davutoğlu  ,  şeker  pancarının fiyatını da ilan etti.

"Şeker  pancarı  kilo fiyatını 157 ,5 kuruştan 190 kuruşa çıkarıyoruz" diyen  Davutoğlu  , kendisine gelen teklifin ise 180 kuruş olduğunu bildirdi.

Davutoğlu , "10 kuruş da bizim Konya ya ve bütün pancar üreticilerimize bir hediyedir" dedi. 

Diğer müjdeler

Davutoğlu , daha önce paylaştığı diğer müjdeleri de Konyalılara aktardı. 

Lisans öğrencilerinin burslarını 330 lira dan 400 liraya yükselttiklerini ifade eden Başbakan  Davutoğlu  , terörle kahramanca mücadele eden polislerin emniyet hizmet tazminatını yüzde 25 artırdıklarını ve böylece maaşlarında 240 lira ile 580 Türk lirası arasında net artış sağlanacağını bildirdi. 

Er ve erbaşların harçlığını 2 katına çıkardıklarını belirten  Davutoğlu  , "Böylece Mehmetçiklerimiz 100 Türk lirasına kadar harçlık almış olacaklar" dedi. 

Dördüncü maddede ise askeri öğrencilere yer verdiklerine işaret eden  Davutoğlu  , "Askeri ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =