Şeker pancarı üreticisine müjde verdi

Memleketi Konya'da konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu , "Şeker pancarının fiyatını ilan ediyorum.  Şeker   pancarı  kilo fiyatını 157 ,5 kuruştan 190 kuruşa çıkarıyoruz" dedi.

ntv
0

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu , partisinin Konya mitingde , seçim beyannamesinde olmayan 10 maddelik "Cumhuriyet Bayramı  müjde  Paketi"ni açıklarken , şeker  pancarı  üreticilerine ise yeni  müjde  verdi.

Daha önce açıkladığı Cumhriyet Bayramı müjdelerini tekrarlayan Başbakan Davutoğlu , şeker pancarının fiyatını da ilan etti.

"Şeker  pancarı  kilo fiyatını 157 ,5 kuruştan 190 kuruşa çıkarıyoruz" diyen Davutoğlu , kendisine gelen teklifin ise 180 kuruş olduğunu bildirdi.

Davutoğlu , "10 kuruş da bizim Konya ya ve bütün pancar üreticilerimize bir hediyedir" dedi.

Davutoğlu , daha önce paylaştığı diğer müjdeleri de Konyalılara aktardı. Lisans öğrencilerinin burslarını 330 lira dan 400 liraya yükselttiklerini ifade eden Başbakan Davutoğlu , terörle kahramanca mücadele eden polislerin emniyet hizmet tazminatını yüzde 25 artırdıklarını ve böylece maaşlarında 240 lira ile 580 Türk lirası arasında net artış sağlanacağını bildirdi.

Er ve erbaşların harçlığını 2 katına çıkardıklarını belirten Davutoğlu , "Böylece Mehmetçiklerimiz 100 Türk lirasına kadar harçlık almış olacaklar" dedi.

Dördüncü maddede ise askeri öğrencilere yer verdiklerine işaret eden Davutoğlu , "Askeri öğrencilerimizin 40 ile 200 lira arasında değişen maaşlarını iki katına 400 liraya kadar çıkarıyoruz" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =