Aylık bin 500 lira maaşla çoban aranıyor

Büyükbaş hayvanlara bakmak üzere  Aylık  bin  500   lira  maaş , lojman ve üç öğün yemek imkanı ile  çoban   aranıyor 

sonhaberler
0

Taşova ilçesine bağlı Yeşilyurt köyü muhtarı Fikri Seyhan , ilçe merkezine 50 kilometre mesafede bulunan ve altyapı sorunu bulunmayan 150 haneli köylerindeki yaklaşık 200 büyükbaş hayvana bakması için  çoban  aradıklarını söyledi.

Tokat ın Erbaa ve Amasya nın Taşova ilçe belediyelerinin hoparlöründen  çoban  bulmak için anonslar yaptırdıklarını belirten Seyhan , şunları söyledi:

Köyümüz Amasya Valiliğince örnek gösterilen bir köydür. Altyapısı , yolları , caddeleri ve evleri bakımlıdır. Sağlık ocağı ve köy konağı bulunmaktadır. Halkın çoğunluğu yurt dışında olması nedeniyle köyümüzün merasında hayvanlarımıza bakacak kimse yok. Köyümüzde hayvancılık azalmış olmasına rağmen halen devam etmektedir. Birkaç yıldır hayvanları otlatacak  çoban  sıkıntısı yaşıyoruz. Bu nedenle ,  çoban  aramaya başladık. İstediğimiz şartlarda  çoban  bulamayınca belediye hoparlöründen ilanlar verdik. İşe başlayacak çobanı seçerek işe alacağız. İşe alınacak çobana bin  500  TL maaş , lojman ve üç öğün yemeğini vereceğiz. İşe başlayacak çobanda özellikle hayvanları sevmesini istiyoruz. Hayvanları kendi hayvanları gibi sahiplenmesini istiyoruz. Hayvanların sıcak havada otuna , suyuna dikkat etmesi gerekiyor. Ayrıca çevredeki ekili arazilere de zarar vermesini önlemeli. Bu şartlarda  çoban  arıyoruz.

Advertorial
Kapat

Seyhan , herkesi  çoban  olarak işe almadıklarını , köyün belirlediği kriterlere uyması ve sınavı geçmesi gerektiğini kaydetti.

İşe alacakları çobanın sadece 6  Aylık  yaz dönemi için çalışacağını belirten Seyhan , Çoban için her türlü konfor ve kolaylığı sağladık. Ailesi ile de gelip kalabilir. Yaz döneminde bahçe ve meyvede yetiştirebilir. İsteyenler muhtarlığımıza başvuruda bulunabilirler dedi.


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =