5 bin yeni Özel Harekâtçı yetiştirilecek

Polis Akademisi Başkanlığı’nın 5 bin  Özel   Harekâtçı  alımına ilişkin ayrıntılar belli oldu.

haber7
0

googletag.cmd.push });

6 aylık eğitime tabi tutulacak öğrencilere , 3 ay temel polislik eğitimi , 3 ay da temel Özel Harekât eğitimi verilecek. Polislik eğitiminde , daha çok teorik dersler öne çıkacak. Sonraki aşamada gündeme gelecek pratik eğitimde polislere , her türlü hava şartlarında zorluklara karşı nasıl hareket edecekleri uygulamalı olarak gösterilecek.

Özel Harekât öğrencileri , birimlere ayrılacak ve uzmanlık eğitiminden geçirilecek. Bu çerçevede öğrencilere keskin nişancı , pusuya karşı koyma , keşif , istihbarat , nokta operasyonu , rehine kurtarma operasyonu , koruma , köpek timi , bomba ve su eğitimleri verilecek.

Eğitimler tamamlandığında her bir Özel Harekât polisi , 10 kilo sırt çantası ile 2 bin 500 metreyi 15 dakikanın altında kat edebilecek , tabanca ve piyade tüfeği atışlarında yüzde 50 başarı sağlayacak düzeye gelecek.

HER TÜR EYLEME KARŞI EĞİTİM

Özel Harekât eğitimi tamamlandığında polislerin fizikleri ve kondisyonu , her tür operasyonu gerçekleştirebilecek düzeye yükselecek. Polisler , ileri atış tekniklerini bilecek ve keskin nişancılık yapabilecek. Her tür patlayıcı düzeneğini ve patlayıcı maddeyi tanıyacak olan bu polisler , patlayıcıları nasıl etkisiz hale getireceğini öğrenecek.

Polisler , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =