Ceylanpınar’da köprü menfezine yerleştirilmiş bomba bulundu

Suriye sınırındaki  Şanlıurfa  nın  Ceylanpınar  İlçesi nde ,  köprü  menfezinin altına  yerleştirilmiş  2 bidon içinde el yapımı  bomba  bulundu. Bombalar havanın kararması nedeniyle yarın sabah saatlerinde imha edilecek.

hurriyet
0

Ceylanpınar da akşam saatlerinde devriye görevi yapan ve son terör olaylarından dolayı  köprü  ve menfezleri kontrol eden  jandarma  , ilçe merkezine 17 kilometre uzaklıktaki Büyük Yenice Mahallesi yakınlarındaki köprünün altında kablolar bulunduğunu fark etti. Bunun üzerine bölgede önlem alan askerler yaptığı incelemede , menfezde onlarca kilo ağırlığında 2 bidon fark etti.

 

Kablo ile birbirine bağlı olan ve yanında piknik tüpü bulunan bidonlarda patlayıcı olma ihtimali üzerine , bölgeyi güvenlik çemberine alan ve yolu trafiğe kapatan  jandarma  ,  bomba  imha uzmanlarından yardım istedi. Çevrede zırhlı araçlarla yoğun önlem alan askerler , sivillerin bölgeye yaklaşmasına izin vermezken ,  Şanlıurfa  dan gelen  bomba  imha uzmanları ise yaptığı incelemede onlarca kilo ağırlığındaki bidonlarda el yapımı patlayıcı bulunduğunu saptadı.

 

Havanın kararması nedeniyle bidonların imhasının yarın yapılması kararlaştırıldı.  jandarma  el yapımı patlayıcı olduğu düşünülen bidonları menfeze bırakan kişilerin bulunması için çalışma başlattı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =