İdrar tutmanın zararları

Siz de idrarını tutanlardan mısınız?

haberturk
0

İdrar tutma alışkanlığı maalesef ki pek çoğumuzda var. Kimimiz yoğunluk nedeniyle kimimiz dışarıdaki tuvaletleri kullanmak istemediğimiz için bu alışkanlığa sahibiz... Peki , idrar  tutmanın  zararlı olduğunu biliyor muydunuz?

Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Bedreddin Seçkin , kadınlarda idrar tutma alışkanlığının çok sık görüldüğüne işaret ederek , "Kasık ağrılarına , daha sonra ki aşama da artık toplanacak yeri kalmayan idrarın böbreklerde birikmeye başlamasıyla bel ağrılarına neden olur. Mesanenizi iyi koruyun ki böbrekleriniz size ömür boyu hizmet etsin" dedi.

İDRAR TUTMAK SİSTİTE YOL AÇIYOR

Prof. Dr. Bedreddin Seçkin , kadınlarda idrar tutma ve tuvalet seçme alışkanlığının zararlı bir alışkanlık olduğunu ifade ederek , "Kadın idrar tutma ve tuvalet seçme gibi gerçekten az bilinen ve sanki kendinden yarar sağlıyormuş gibi bir durum var. Ama bu çok ciddi  zararları  olan alışkanlıklar var. Genel tuvaletlere gidildiğinde mikrop kapılırmış , oranın hijyeni yeterli değilmiş ya da oranın kokusu hoşlanılmaması , genel ortamlarda tuvalete girme çekincesi nedeniyle ciddi anlamda idrar sitemini bozmak söz konusu. Evden dışarı çıktıklarında kendi tuvaletleri dışındaki bir yere ihtiyaç söz konusu olduğunun da ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =