Google 12 dolara satıldı

 google  ın eski çalışanı Sanmay Ved ,  google  alan adını 12  dolara  satın aldı. Peki bu nasıl oldu?

hurriyet
0

Google ın eski çalışanı olan Sanmay Ved , geçtiğimiz gün bir anda Google.com un sahibi konumuna gelmeyi başardı. Sanmay Ved ,  domain  ve  web  sitesi satın alma servislerinde gezerken  google  domainin boş olduğunu fark etti. Sanmay Ved , 12 dolar ödeyerek Google.com un domainini satın aldı.

SADECE 1 DAKİKA GOOGLE.COM UN SAHİBİ OLDU

12 dolar ücret ödeyerek Google.com un sahibi olan Sanmay Ved in saltanatı ise kısa sürdü.  google  domainini satın alan Sanmay Ved , kısa süreliğine  google  ın  web  trafiğini kontrol etme imkanına erişti.  google  domainini satın alan Sanmay Ved in posta kutusu bir anda  google  ile alakalı olan kurumların ve güvenlik ekibinden gelen mailleri ile doldu. 1 yıllık satın aldığı domaine sadece 1 dakika sahip olan Sanmay Ved in LinkedIn profili , ziyaretçi akınına uğradı.

SATIN ALMA İŞLEMİ İPTAL EDİLDİ

NTV nin haberine göre sadece 1 dakika süreyle Google.com un sahibi olan Sanmay Ved ,  google  ın durumu fark etmesiyle saltanatın sona erdi.  google  , Sanmay Ved e gönderdiği mailde bir sistemsel bir karışıklık olduğu ve  domain  satın alma işleminin iptal edildiğini açıkladı.

Eski  google  çalışanı Sanmay Ved , Business Insider a verdiği demeçte; bu durumun bir hata ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =