CHP  Grup Başkanvekili Levent Gök , "İktidar , sandık güvenliğini sağlayamıyor , seçimleri yaptıramıyorsa derhal bırakıp gitsinler.  CHP  ,  sandıkların   taşınmasına  karşıdır. Zaten YSK nın böyle bir karar verme yetkisi bulunmamaktadır. Bö

milliyet
0

 Gök , TBMM de düzenlediği basın toplantısında , terörün acımasız yüzünü bayram günlerinde de gösterdiğini belirterek , şehitlere Allah tan rahmet , yakınlarına başsağlığı diledi.

 Yeni eğitim-öğretim yılının bugün başladığını hatırlatan Gök , hükümetin eğitim alanındaki uygulamalarını eleştirdi.

 AK Parti nin 13 yıllık iktidarı süresince en çok tahribat yaşanan alanlardan birinin eğitim olduğunu savunan Gök , Türkiye nin eğitimde uluslararası değerlendirmeler açısında da çok gerilerde kaldığını bildirdi. "Bu iktidarın Türkiye yi eğitimde getirdiği nokta , en sonlara itmek olmuştur" diyen Gök , 4+4+4 eğitim sistemini de eleştirdi.

 Açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gök , Meclisin açılacağı 1 Ekim deki Genel Kurul da  CHP  Grubu olarak herhangi bir protestoda bulunup bulunmayacaklarının sorulması üzerine , şöyle dedi:

 "1 Ekim de Meclis in açılması Anayasa hükmüdür. Biz 1 Ekim de Mecliste Meclisin saygınlığı neyi gerektiriyorsa , şu anda korunması ve ülkeye güven vermesi gereken kurumların başında gelen Meclisimizin güven duyulacak ve saygınlığını koruyacak bir anlayışla 1 Ekim de Mecliste yerimizi alacağız.

 Biz Meclisin üzerinde bir vesayet kurulmasına ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =