"Özlük hakları günümüze göre düzenlenmeli"

haberturk
0

Hasta ve Hasta Yakını Haklarını Savunma Derneği Başkanı  Ahmet Tandoğan  , sağlık çalışanlarının iş bırakma eyleminin hastaları mağdur edebildiğini bu yüzden de sağlık çalışanlarının özlük haklarının günümüz koşullarına  göre  düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

Tandoğan , yaptığı yazılı açıklamada , sağlık çalışanlarının dün ve bugünkü iş bırakma eylemini eleştirdi , hekimlerin iş yoğunluğunun bilindiğini ve farkında olduklarına işaret ederek , şunları kaydetti:

Bir grup sağlık çalışanı tarafından sadece ideolojik amaçlı olarak özellikle genel seçimler öncesinde yeniden ülkemizin gündemine getirilmeye çalışılan; hasta ve yakınlarının ciddi mağduriyetlerine sebep olan bir ortamda ve hasta hekim ilişkilerini giderek önü alınmayacak ilişkilere doğru sürükleyen bu söylemler ve eylemler , tarafımızca kınanmaktadır.

Amacı hastaya hizmet olan hekimlerimizin giderek artan iş yoğunluğunun farkındayız. Biliyoruz ki , onlar da bu memleketin insanlarıdır ve hak ettiklerini elbette fazlasıyla almalıdır. Ancak , hiçbir hak arayışı mağduriyete sebep olmamalıdır.

Sağlık çalışanlarımızın bu hak arayışında bizler de makul ve mantık ölçüleri içerisinde onlarla beraberiz. Sağlık çalışanlarımızın gerek fiziki çalışma ortamlarının ve gerekse özlük haklarının günümüz koşullarına  göre  düzenlenmesi konusunda , Sağlık Bakanlığı ile ilgili sivil toplum örgütlerinin görüş ve önerilerini dikkate alınarak çalışmalar yürütülmelidir. Bunun , tüm taraflar için daha verimli sonuçlar doğuracağına inanıyoruz.

AA


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =