Otobüs firmaları kontak kapattı

BATI ve Karadeniz illerinde uğradıkları saldırılar nedeniyle şehirlerarası taşımacılık yapan seyahat  firmaları  dün Diyarbakır ve Batman da  kontak  kapatarak sefer düzenlemedi.

hurriyet
0

Protesto için yapılan eylem nedeniyle çok sayıda yolcu otogarlarda kaldı.  Diyarbakır daki otogara giderek  firma  yetkilileriyle görüşen Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak sivil savunmasız insanlara ve taşıma araçlarına yapılan saldırıları kınadığını söyledi. Taşlanan otobüslerde bulunan yolculardan bazıları da , çok korktuklarını ve yapılanın yanlış olduğunu söyledi. 

‘CAN GÜVENLİĞİMİZ YOK

Batmanlı  Otobüs   firmaları  da sefere çıkmadı. Mersin in Anamur ve Erdemli ilçelerinde bazı grupların kimlik kontrolü yaptığını belirten  firma  sahibi Şirin Yılmaz şunları söyledi: Doğu plakalı araçlara saldırmaktadır. Ayrıca kimlik kontrolünde doğulu olan vatandaşları darp etmektedir. Bu saldırılara polis geç müdahale etmekte ve önlem yok. Bunun için tüm bölgedeki otogarlarda bir günlük  kontak  kapatarak , bugün araç kaldırmayacağız. Çünkü can güvenliğimiz yok. Yolcuların canını da tehlikeye atmak istemiyoruz. Bu saldırılar bir an önce durdurulmalıdır. İstanbul dan Batman a gelen Siirt firmasına ait  Otobüs  , Kayseri de taşlı sopalı saldırıya maruz kaldı. Canlarını zor kurtardıklarını belirten araç sahibi Muammer Ekinci , Can güvenliğimiz olmadığından ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =