Heyelan sonucu toprakla örtülen evde hayatını kaybeden 3 kişiyi çıkartanlar arasında bulunan  Yaşar Keskin  , “Evde 6 kişiydiler. Toprak kaydı , ev ve bahçe tamamen gitti , 3 kişi hayatını kaybetti.

milliyet
0

Olay sonrası çocuğu kapının altından çıkarttık. Sel yukardan koparak geldi , bir kişiyi de mutfaktan çıkarttık. Ev toprakla dolmuştu” diye konuştu.

‘1 saniyede yıkıldı’
Heyelanda yaşamını yitiren 59 yaşındaki Nermin Demir’in 4 katlı evinin yıkılmasına tanık olduğunu belirten Yukarı Kuledibi Mahallesi Camii imamı Mustafa Yılmaz , “Çay bahçesinin başından heyelanın gelmesiyle bir saniye içerisinde 4 katlı ev yerle bir oldu” dedi.
Çevre sakinlerinden Süleyman Topal ise yoldaki menfezlerin yetkililere defalarca yazı yazmalarına rağmen açılmadığını ileri sürerek şunları söyledi: “Burada sonradan yapılan yolu 15 metre yükselttiler. Haliyle arka kısımlar düşük kaldı. Karayollarının 9 menfezi var. 9  menfez  tek tek kapanmış durumda. İlerde tek bir  menfez  açık ve su buradan gidiyor. Belediyeye fotoğraflı dilekçe verdik. Bize ’yapılacak’ denildi. 3 yıldır hâlâ yapılacak. Bu nasıl iştir?”

‘Acımız tarifsiz’
Orta Hopa Mahallesi’nde sel felaketinde çöken evde bulunan Altan Kara ile eşi Hacer Kara ve Funda Toksoy yaşamlarını yitirdi. Heyelana tanık olan Erdal Toksoy , “Hepsi akrabalarımdı. Cenazeleri kendi ellerimizle ve  AKUT  ekibiyle çıkarttık. Acımız tarifsiz” dedi. l DHA

Etiketler: DHA ,AKUT ,Yaşar Keskin

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =