Bolu Belediye Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz , "Köroğlu taşıdığı niteliklerle Robin Hood'tan daha ünlü bir kahraman olmayı hak ediyor. Biz adaletin ve yiğitliğin simgesi Köroğlu'nu  dünyaya  anlatmak i&c

haber7
0

googletag.cmd.push });

Yılmaz , gazetecilere yaptığı açıklamada , dünyanın kahramanları filmlerle tanıdığını ve Köroğlu efsanesinin dünyadaki tüm ülkelerin ilgisini çekecek bir hikayesinin olduğunu söyledi.

Köroğlu nun tanıtılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dan destek talep ettiklerini dile getiren Yılmaz , "İş ve sanat dünyasından da destek istiyoruz. Güçlü bir senaryo ve büyük bir prodüksiyonla  Köroğlu  nun dünyada tanıtımı için etkili bir adım atabiliriz" ifadesini kullandı. 

"Ne yazık ki biz kahramanlarımıza sahip çıkmakta , dünyaya aktarmakta çok başarılı değiliz" diyen Yılmaz , şöyle konuştu:

"Köroğlu tüm Türk dünyasını birleştiren çok önemli bir değerimiz.  Köroğlu  efsanesini Bolu da canlandırmaya ve dünyaya ulaştırmaya kararlıyız. Şehrimizde  Köroğlu  nun izlerini taşıyan , gün yüzüne çıkmayan çok sayıda hazine var. Gelecek kuşaklar ve tüm dünya bu kahramanlık destanını öğrenmeli. Köroğlu nun Anadolu dan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =