240 kiloluk şüphelinin zor anları

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri esrar satışı ihbarı üzerine soruşturma başlattı.

milliyet
0

Sinan BİLGİLİ/İSTANBUL , (DHA)

Yaklaşık 6 ay süren teknik ve fiziki takip sırasında uyuşturucunun Van’dan İstanbul’a getirildiği tespit edildi. Kağıthane’de bir evi izlemeye alan narkotik polisleri şüpheli Alaattin İ.’nin elindeki poşeti bir taksiciye verdiğini gördü. Bunun üzerine harekete geçen polis Alaattin .İ ile taksici S.K.’yı gözaltına aldı. Poşette 13 kilo 700 gram esrar ele geçirildi. Ancak polis ekipleri  240  kilo olan Alaattin İ.’yi gözaltına almakta zorlandı.

YÜRÜMEKTE BİLE ZORLANDI

Alaattin İ. polis ekipleri tarafından araca bindirilerek sorgulanmak üzere emniyete getirildi. Alaattin İ. nezarethanede kaldığı sürece oturamadı. Sorgusu da ayakta yapılan şüpheli suçlamaları reddetti. Poşetin içinde esrar olduğunu bilmediğini söyleyen şüpheli polisin bazı sorularına da yanıt veremedi. Alaattin İ. ve S.K. , Şişli Adliyesi’ne gönderildi. Emniyetten çıkarılan  240   kiloluk  şüpheli yüzünü havluyla kapattı. Polisin yönlendirmesiyle yavaş yavaş gidebilen şüpheli 20 metre sonra dinlenmek amacıyla durdu. Polislere "2 dakika durun. Yoksa öleceğim" diyen şüpheli , gazetecilere de "Allah’ınızı peygamberinizi severseniz gidin. N’olur gidin" dedi. Alaattin İ. ve S.K. , Şişli Adliyesi’ne gönderildi.


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =