Yolsuzluk iddialarına cevap verdi!

 CHP  nin  Yolsuzluk  iddialarıyla gündeme gelen  ordu  nun Aybastı ilçesinin AK Partili belediye başkanı İzzet Gündoğar iddialara  cevap  verdi...

haberturk
0

Serkan AKKOÇ / AHT

CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum ve Konya Milletvekili Atilla Kart ın , TBMM de yaptıkları basın toplantısında ,  ordu  nun Aybastı ilçesinde parti çalışması yaptıkları sırada  Yolsuzluk  iddiasına ilişkin kaset ve belgelerin ellerine geçtiğini söylemeleri ve kasette , AK Parti li belediye başkanı ve milletvekiliyle bir işadamı arasında para alışverişi görüntülerinin bulunduğunu iddia etmeleri gözleri Belediye Başkanı ve milletvekiline çevirdi.

"İftira atıyorlar"
Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar , İstanbul da  ordu  Tanıtım Günleri Fuarı nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başkan İzzet Gündoğar , "Belge ve bilgileri görmedim. Aybastı ya döneceğim ve gerekli açıklamayı yapacağım.Tamamen iftiradan ibaret bir olay. Ben görüntüleri görmedim. Belediyeden daha önce rant sağlayanların rantlarını kestim. Bu yüzden iftira atıyorlar. Kamera kaydının da benim odamdaki kamera kaydı olduğu ileri sürülüyor. Ben göreve geldiğim günden itibaren odama güvenlik kamerası koydurdum. Bu kameralar gizli kamera değil. Bu tür iftiraların önüne geçmek için. Her şey şeffaf olsun diye.  CHP  Genel Başkanı tanıtım günlerine geldi. Birileri özellikle bizim standımıza getirmediler. Gelseydi ben kendisine gerçek bilgileri verirdim. Ama en güvendiği adamları yanlarına alsın , rüşvet dedikleri olayla ilgili kameraların önünde tartışmaya hazırım" diye konuştu.

Gündoğar , "Kamera kaydı ne zaman çekildi? Milletvekili kim , işadamının TOKİ nin bir müteaahidi olduğu söyleniyor sorularımıza "Olay Aybastı da 7 -8 aydır konuşulan bir olay. Şimdi ulusal basına düşmüş. Sanırım Haziran ayına ait görüntüler" demekle yetindi. Milletvekili ve işadamının kim olduğu konusunda sessiz kalmayı tercih eden Gündoğar , hukuki haklarını kullanacağını söyledi.

Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =