Peygamberimiz (sav) Bayburt ta anıldı

 Bayburt  ta , Kutlu Doğum Haftası kapsamında Merhamet Peygamberi Hz. Muhammed  (sav)  anıldı.

haber7
0

Bayburt Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası nedeniyle düzenlenen programın açılışında konuşan Müftü Peyami Güngör , Kutlu Doğum Haftası’nın bu seneki temasının Merhamet Peygamberi olduğunu ifade etti.

İnsanın , bütün yaratılmışların en hayırlısı olduğunu ifade eden Müftü Güngör , “İnsanların en mükemmeli , hayırlısı da Allah ın kulu ve resulü Hazreti Muhammet Mustafa  (sav)  dır. Alemler için rahmet olarak gönderilen son yüce peygamberi  (sav)  tanımak , uymak bu mutluluğa erişmenin biricik yoludur. Hilkatin Fatiha’sı , nübüvvetin hatimesi , insanlığın meclisi , adalet ve hürriyetin banisi , insin cinin peygamberi , mahkeme-i Kübra’nın şefaatçısı , alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Peygamber  (sav)  merhamet vesilesidir.” dedi.

Gümüşhane Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Selahattin Fettahoğlu , Allah’ın , Hz. Peygamber  (sav)  i rahman ve rahim sıfatıyla sevdiğini ve kullarına da sevdirdiğini ifade ederek , “Hz. Peygamber  (sav)  bir pınardır. İnsanlığın susuzluğunu gideren bir berraktır. İnsanlar kabiliyetleri nispetinde bu kaynaktan nasiplenir. Hiç o kaynağa uğramayanlar bile o kaynaktan istifade ederdi.” diye konuştu.

Programda , Dursun Ali Erzincanlı da okuduğu şiirlerle programa katılanları duygulandırdı. Şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verilen programda , daha sonra da Efendimiz  (sav)  i temsil eden kırmızı gül ve Hz. Peygamber de Sevgi ve Merhamet adlı kitap dağıtıldı.
Programa Vali Kerem Al , AK Parti İl Başkanı Yusuf Elçin , AK Parti  Bayburt  Milletvekili adayı Bünyamin Özbek , kamu kurum ve kuruluşların yetkilileri ile vatandaşlar katıldı.

CİHAN

Etiketler: peygamber kutlu doğum dursun ali erzincanlı


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =