Korkunç kaza güvenlik kamerasında! VİDEO

haberturk
0

Bursa da annesi ile yolun karşısına geçmek isteyen 5 yaşındaki çocuk beton mikserinin altında kaldı.  kaza   güvenlik  kamerasına saniye saniye yansıdı. Küçük Buğra nın sol bacağı diz altından kesildi.

 İşte o dehşet anı! Video için tıklayınız...

Edinilen bilgiye göre , Yıldırım İlçesi  Akçağlayan Mahallesi  nde oturan Nilüfer Demirkıran (31) , 5 yaşındaki oğlu Buğra ile evden çıktı. İlköğretim 1. sınıfa giden 7 yaşındaki diğer çocuğu Batın ı alan anne , daha sonra evlerinin karşısında bulunan büfeden ekmek aldı. Annesinin elinden tutarak yolun karşısına geçmek isteyen Buğra Demirkıran , Ş.Ç. (59) idaresindeki 16 CPB 76 plakalı beton mikserini görünce bir an panik yaparak koşmaya çalıştı. Annesinin ve ağabeyinin gözleri önünde beton mikserinin tekerleklerinin altında kalan Buğra ya ilk müdahaleyi çevredeki vatandaşlar yaptı. Bacakları kamyonun tekerleklerinin altında kalan küçük Buğra nın sol bacağı diz altından koptu.

HASTANE 15 BİN TL İSTEYİNCE KAPIDAN DÖNDÜLER
Özel bir otomobille önce Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi ne kaldırılan minik Buğra buradaki ilk müdahalenin ardından ambulansla özel bir hastaneye sevk edildi. İddiaya göre hastane yetkilileri küçük çocuğun sol bacağının diz üstünden sağ ayağının ise bileğine kadar olan kısmının kangren riskine karşı kesilmesi gerektiğini belirterek aileden ameliyat masrafı olarak 15 bin TL para istedi. Parayı hemen veremeyeceklerini söyleyen baba Murat Demirkıran (37) hastaneden olumsuz cevap alınca oğlu Buğra yı tekrar ambulansla Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi ne götürdü. Tıp Fakültesi nde ameliyata alınan küçük Buğra nın sol bacağı diz kapağı altından kesildi. Geçirdiği ameliyatın ardından sağlık durumu iyi olan küçük Buğra nın mikser altında kalan diğer bacağının kurtarıldığı öğrenildi. Minik Buğra nın hastaneye girerken ağlaması ve annesine seslenmesi herkesin yüreğini dağladı.

KAZA GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI
Dehşet veren  kaza  çevrede bulunan bir işyerinin  güvenlik  kamerasına yansıdı. Görüntülerde , anne ve çocuklarının kendilerine yol veren bir otomobilin önünden karşıya geçmek istemeleri ve mikserin yaptığı acı fren görülüyor. Kazayı gören bir vatandaş ise , "Ben çığlık sesleri ile dışarıya çıktım. Çocuğun bacağının koptuğunu görünce 112 ye haber verdik. Ama beklemeden hemen hastaneye götürdüler" dedi.
Polis , kazayla ilgili soruşturma başlattı.


IHA


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =