Katili kolonya kokusu yakalattı

Cesedi yakılan kişinini katil zanlısı , aşırı miktarda  kolonya  kullanmasından dolayı yakaladı.

sonhaberler
0

Adana Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası nda servis işçisi ve sahne görevlisi olarak çalışan Nurettin Kızılkaya nın , kumar nedeniyle artan borcunu ödemek için kredi kartını kullandırarak düşük faizle para çekip ödedi. Kızılkaya , iddiaya göre sürekli para almak için geldiği şirket sahibi Selahattin Yaşar Biçer ve işyerinde çalışan İsmet Dündar ile samimi olup güvenlerini kazandı. Piyasaya 20 bin liranın üzerindeki borcunu ödemek için bu işyerinden para çalmaya karar verdiği ileri sürülen Nurettin Kızılkaya , İsmet Dündar ı zehirleyerek öldürmeyi , ardından parayı çalıp kaçmak için uyuşturucu madde satıcılığından sabıkalı yeğeni Abdulvahap Kızılkaya ile plan kurdu.

FARE ZEHİRİNİ MEYVE SUYUNA KARIŞTIRDI

Yeğenine aldırdığı fare zehirini meyvesuyu paketine karıştıran Kızılkaya , içerideki kişilerin gitmesini bekledi. Kızılkaya , Dündar ın meyve suyunu içmemesi üzerine yeğenini cep telefonuyla arayıp , tiner istedi. Yeğen Abdulvahap Kızılkaya , işmerkezi girişinde amcasına tineri verdi. Bunu kumaş parçasına döken Nurettin Kızılkaya , Dündar a koklattı.

Dündar , tinerin etkisiyle yere yığılırken , kasadaki 23 bin lira ile kurbanının kolundaki altın künyeyi gasp eden Nurettin Kızılkaya , dışarı çıkmaya hazırlandığı sırada kendine gelen Dündar ile boğuştu. Kızılkaya , Dündar ı boğazını sıkarak öldürdükten sonra işyerinin anahtarını da alıp , çıktı , kapıyı da kilitledi.Nurettin Kızılkaya , dışarı çıktıktan sonra kendini bekleyen yeğenine anahtarı vererek , "Git bak ölmüşse , üzerine tineri döküp yak. Ortada delil kalmasın" dedi. Abdulvahap Kızılkaya da , yerde hareketsiz yatan Dündar ın üzerine ve işyerine tiner döktü , ardından ateşe verip , işyerinden ayrıldı. Alevlerin kısa sürede sardığı işyeri tamamen yanarken , İsmet Dündar ın cesedi tanınmayacak hale geldi.

Advertorial
x Kapat

KOLONYA KOKUSUNDAN ŞÜPHELENDİ

Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Cinayet Bürosu ekipleri , işyerine gelip giden , kredi kartından para çektirenlerin tamamının ifadelerine başvurdu. Nurettin Kızılkaya nın evine de giden ekipler , üzerinden yoğun  kolonya   kokusu  gelmesinden şüphelendi.

Bu konudaki soru üzerine "Ben kolonyayı çok severim , sürekli kullanırım" diyen Kızılkaya , Emniyet Müdürlüğü ne götürülürken , bir başka ekip evde ailesiyle görüştü. Yakınlarının , "Nurettin işten gelir gelmez banyoya girdi , duş aldı. Hiç adeti olmadığı halde , üzerinden çıkan çamaşırları da yıkanması için çamaşır makinesine attı" sözleri üzerine , henüz yıkanmayan kıyafetleri incelendi. Kıyafetteki tiner ve is  kokusu  şüpheyi artırdı.

Nurettin Kızılkaya nın uzun süre suçlamayı inkar etmesi üzerine kanıtlar toplanırken polisler yakılan işyeri yanındaki hırdavatçılarla görüştü. Yangından kısa süre önce tiner satın alan olup olmadığının araştırılırken , tineri satın alan Abdulvahap Kızılkaya cinayetin diğer şüphelisi olarak gözaltına alındı. Yeğen Kızıklkaya , ilk sorgusunda cinayeti tek başına işlediğini bildirdi , ancak , daha sonra amcasıyla birlikte işlediğini itiraf etti.

PARA BULUNAMADI

Yeğeninin itirafı üzerine cinayeti itiraf eden Nurettin Kızılkaya , borçlarından kurtulmak istediğini belirterek , "O anda , İsmet Dündar değil de Selahattin Yaşar Biçer de olsaydı , aynı şeyi yapardım. Çekmecelere baktım para yoktu. İsmet Dündar ın yüzüğünü ve kolundaki künyeyi aldım. Sonra da üzerimde çıkmasın diye attım. Cinayetten sonra yeğenimi işyerine gönderdim.

Yeğenim gelene kadar ben de üzerimdeki pantalon ve montumu çıkarıp , yaktım. Sonra pantalon altındaki eşofmanımla eve gidip duş aldım. Elbisemi değiştirdikten sonra da belediye yanına geldim. Baktım ki bina yanmış , polisler toplanmış , ben de fazla durmayıp uzaklaştım" dedi.

Şüphelilerin adliyeye tasarlayarak adam öldürmek , suç delillerini karartmak için kasten yangın çıkarmak suçlamasıyla adliyeye sevk edileceği belirtildi.

KÜNYE VE YÜZÜĞÜ BULUNDU

Adana da bayıltılıp , üzerine tiner dökülerek yakılan İsmet Dündar ın üzerinde gasp edilen altın künyesi ile yüzüğü bulundu. İfadelerinin ardından şüpheliler yer göstermesi için Yavuzlar Mahallesi 4156 sokaktaki portakal bahçesine götürüldü. Sivil ekip otosundan indirilen Abdulvahap Kızılkaya nın gösterdiği yerde yapılan aramada öldürülen kişinin takıları , yakılan bazı eşya kalıntısı , işyerinin anahtarı bulundu.


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =