Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu ,  başvuru  dosyasını  Avrupa   Bisiklet   Rotaları   Ağı  Türkiye Koordinatörü Ekmekçi ye verdi

haber7
0

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu , kentin "Avrupa  Bisiklet   Rotaları   Ağı  na (Eurovelo)" dahil edilmesi için  başvuru  dosyasını sundu.

AB nin desteğinde yürütülen "Şimdi Hareket Zamanı" kampanyası kapsamında Muğla dan Brüksel e 2 bin 700 kilometre pedal çevirecek 4 kişilik Türkiye takımı ,  İzmir  e geldi. Takımı , kente girişlerinde yaklaşık 500 bisikletçi karşıladı.

Takım , Konak Meydanı nda , Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu , Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Törende Kocaoğlu ,  İzmir  in Eurovelo ya dahil olması için hazırlanan  başvuru  dosyasını , Avrupa  Bisiklet   Rotaları  Ağı Türkiye Koordinatörü Feridun Ekmekçi ye verdi.

Aziz Kocaoğlu ,  İzmir  in  Bisiklet  ağına dahil edilmesi ve yeni bir turistik destinasyonun başlamasını istediklerini kaydetti.

Ekmekçi ise 2 bin 700 kilometrelik yolculuğun Muğla-İzmir arasındaki 300 kilometrelik bölümünü tamamladıklarını , uğrayacakları kentlerde hareket etmenin önemine dikkati çeken etkinlikler düzenleyeceklerini bildirdi.

İzmir in  Bisiklet  ağına dahil edilmesi için bugün resmi sürecin başladığını anlatan Ekmekçi , "Ağa dahil olma 4-5 yıllık bir süreçte tamamlanabiliyor.  İzmir  in 2020 de bu ağa dahil olmasını planlıyoruz" dedi.

Bisiklet sporuyla ilgilenen 2 akademisyen , doktor ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =