Ordu da CHP nin 6 ıncı sırasındaki adayı çekildi

 CHP  de milletvekili aday sıralamasına bir tepki de  Ordu  dan geldi.

sonhaberler
0

CHP de milletvekili aday sıralamasına bir tepki de  Ordu  dan geldi.  CHP   Ordu  6 ncı sıra milletvekili  adayı  Prof. Dr. Süleyman Çelenk , adaylıktan çekildiğini açıkladı.

CHP nin milletvekili aday listelerinin açıklanmasının ardından isminin 6 ncı sıraya konulmasına tepki gösteren Prof. Dr. Süleyman Çelenk ,  Ordu  da yayın yapan bir televizyon kanalında canlı yayınında yaptığı açıklamada adaylıktan çekildiğini söyledi. Çelenk , "CHP çok değerli adaylarımızı öne çıkarttı , saygım var. Ona diyecek birşeyim yok. Başarısı için de ne gerekiyorsa onu yapacağım. Yalnız kazanılamayacak bölgelerde , değerlendirilmesi gereken arkadaşlarımızın gelecekte siyasette istikbal vaat eden genç arkadaşlarımız olması gerektiğini düşünüyorum.

Parti çalışmaları aynı zamanda bir eğitim çalışmasıdır. O nedenle ben , o genç arkadaşlarımın yolunu açmak , gelecek için , 6 ncı sıradaki hakkımdan feragat etmek istiyorum. Ama  CHP  için çalışacağım. Bunu da ilk kez açıklıyorum. Çekiliyorum. Ben  CHP  liyim.  CHP  nin bir neferiyim.  CHP  nin başarısı için de elimden geleni yapacağım" dedi


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =