Bayramda 1,2 milyar dakika konuştular

 Turkcell  müşterileri ,  dakika  haberleri">arife  günü ve  Ramazan Bayramı  süresince 1 ,2  milyar   dakika  konuştu , 749 milyon SMS , 2 ,8 milyon da MMS gönderdi.

haber7
0

Turkcell den yapılan açıklamaya göre , şirket , her  dakika  haberleri">bayram  olduğu gibi bu  dakika  haberleri">Bayramda  da en yoğun dönemlerinden birini yaşadı.  Turkcell  liler ,  dakika  haberleri">arife  günü ve  Ramazan Bayramı  nı kapsayan 16-19 Temmuz tarihleri arasında toplam 1 ,2  milyar   dakika  konuştu.

Bayramda en çok konuşan 10 il sırasıyla İstanbul , Ankara , İzmir , Antalya , Bursa , Diyarbakır , Mersin , Kocaeli , Adana ve Hatay oldu.  dakika  haberleri">bayram  boyunca  Turkcell  lilerin gönderdiği kısa mesajların sayısı ise 749 milyonu geçti.  Turkcell  kullanıcıları  dakika  haberleri">Bayramda  2 ,8 milyon da MMS gönderdi.

Bayram tatiliyle birlikte mobil internet kullanımında da artış kaydedildi. Tatil süresince kullanılan data miktarı 3 milyon Gigabaytı aştı. Data kullanımının en yoğun olduğu il İstanbul oldu. İstanbul u sırasıyla İzmir , Ankara , Antalya , Muğla , Bursa , Mersin , Kocaeli , Balıkesir ve Hatay takip etti.

- En çok aranan ülke Almanya

Bayram sevincini sınır ötesine taşıyan  Turkcell  liler , 4 gün içinde yurt dışıyla toplam 7 milyon  dakika  konuştu. En çok aranan ülke ise Almanya oldu.  dakika  haberleri">bayram  tatili için yurt dışına çıkan  Turkcell  liler de Türkiye yi en çok Yunanistan dan aradı.

Bayramlaşma trafiği ,  Turkcell  Europe da da yoğun olarak yaşandı. Almanya da yaşayan  Turkcell  Europe müşterileri ,  dakika  haberleri">bayram  boyunca  Turkcell  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =