ABDULLAH DOĞAN - Türkiye'nin en büyük mahallelerinden Konya'nın Selçuklu ilçesindeki Bosna Hersek Mahallesi'nde hayırseverlerin bir araya gelerek kurduğu yardım derneği , başta Suriye olmak üzere

haber7
0

googletag.cmd.push });

Bosna Hersek Mahallesi Muhtarı  Ayhan Ufacık  , AA muhabirine yaptığı açıklamada , mahallenin nüfusunun 100 binin üzerinde olduğunu söyledi. Mahallede hayırseverle 2004 te Hayır Kapısı Derneği ni kurduklarını belirten Ufacık , aynı zamanda bu derneğin başkanlığını yürüttüğünü ifade etti.

Ufacık , derneğin kurulduğu günden beri muhtaçlara yardım etmeye çalıştığını belirterek , mahallede 2 bine yakın Suriye , Somali ve Iraklı nın yaşadığını aktardı.

Bu kişilerin ülkelerindeki savaş ve yoksulluktan dolayı Türkiye ye geldiğini vurgulayan Ufacık , şöyle devam etti:

"Mahallemizde Suriye , Irak ve Somali den gelenlerden yaklaşık bin 500 kişiye yardım ulaştırıyoruz. Bunların bir kısmı gıda yardımı. Elektriği kesilen , konut sorunu yaşayanlara da maddi yardımlarda bulunuyoruz. Hastası , düğün ve cenazesi olanı yalnız bırakmıyoruz. Mahalle sakinlerinin desteğiyle muhtaçlara yardım eli uzatıyoruz. İhtiyaç sahibi misafirlere her gün düzenli olarak ekmek dağıtıyoruz." 

Ufacık , ihtiyaç sahibi kimselerin kendilerine müracaat ettiğinde ön araştırma yaptıklarını , alınan bilgiler doğrultusunda yönetim kurulunun onayıyla o kişiye yardım yaptıklarını anlattı.

- "Evlilikleri kurtarıyoruz"

Mahallede zengin ile fakir arasında köprü olmaya çalıştıklarını vurgulayan Ufacık , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =