Manisa'nın  Soma  ilçesindeki maden şehitliğinde , Ramazan Bayramı arifesinde ziyaretçi yoğunluğu yaşandı

haber7
0

googletag.cmd.push });

 Soma  ilçesinde geçen yıl meydana gelen maden faciasında yaşamını yitiren 301 işçinin mezarlarının bulunduğu Soma Maden Şehitliği , Ramazan Bayramı öncesinde ziyaretçi akınına uğradı.

Merhum madencilerin yakınlarıyla vatandaşlar , kabirlerin başında Kuran okudu ve dua etti. 

Kardeşi Furkan ve annesi Ergül ile babası Ali Yüksel in kabrini ziyaret eden Betül Yüksel , "Sensiz 3. bayramımız" diye başlayan mektubunu mezarın başına bıraktı.

- "Sen en güzel yere gittin , orada mutlu olduğunu biliyorum"

Betül Yüksel , Türk Hava Kurumu (THK) sayesinde pilotluk hayallerinin gerçek olduğunu aktardığı mektubunda şunları kaleme aldı:

"Son bir görevim kaldı , o da iyi bir insan olmak. Seni çok seviyorum. Mezarlık çok güzel olmuş ama eminim ki senin yerin cennet , yani daha güzel. İyi bir insan olursam senin yanına , cennetine geleceğim. 18 yaşına gelince pilotluk eğitimi alacağım. Bayramın kutlu olsun. Ellerini öpmek istedim , doya doya sarılmak ama ayrıyız. Sensiz hiçbir gün güzel değil , sevindiğim bir olay var. Sen en güzel yere gittin , orada mutlu olduğunu biliyorum.

Özlemek yine durmuyor çünkü senin kokun , senin tenin , senin sıcaklığın yok , bu da üzüyor beni. Seni çok seviyorum , bayramın kutlu olsun."

Kardeşi Furkan Yüksel de "cezaevinde suçlu olanların bedel ödeyeceklerini" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =