Gazipaşa   Belediyespor   Futbol   Akademisi  açıldı.

haber7
0

Erkan Halı Saha da çalışmalarına başlayan  Gazipaşa   Belediyespor   Futbol   Akademisi  nde 25 öğrenci  Futbol  öğreniyor. Antrenör Yaşar Yüceson yönetiminde haftanın 3 günü 09.00-11.00 saatlerinde antreman yapan öğrenciler , futbolun temel tekniklerini öğreniyor.

Yüceson , çocuklara futbolun temel tekniklerini öğrettiklerini belirtti. Bunun yanı sıra çocukların fiziksel ve zihinsel olarak gelişmesi yönünde de çalışmalar yaptıklarını anlatan Yüceson , "Mental olarak da çalışmalar yapıyoruz.  Gazipaşa   Belediyespor  a iyi futbolcular yetiştireceğiz" dedi.

Gazipaşa  Belediyespor  Kulübü As Başkanı Hüseyin Şengöz de  Futbol  akademisinin ilçede ilk kez kurulduğunu kaydetti.

Akademi ile  Gazipaşa   Belediyespor  a altyapıdan futbolcu yetiştirmeyi hedeflediklerini bildiren Şengöz , şöyle konuştu:

"Gelecek vadeden çocukları  Gazipaşa   Belediyespor  a kazandırmak için çalışmaları sürdürüyoruz.  Futbol   Akademisi  12 ay boyunca sürecek. Ailelerden yetenek gördükleri çocukların göndermelerini istiyoruz. Çocukları okullarından , derslerinden alıkoymayacağız. Çocukların okuldan artan zamanda enerjilerini boşaltmak için bu işi yapıyoruz."

Kaynak : AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =