Musakka kelimesinin anlamı nedir?

 Kim Milyoner Olmak İster  de sorulan  musakka   kelimesinin  anlamını sizler için araştırdık. Arapça dan dilimize geçen  musakka   kelimesinin   anlamı  nedir? Musakkanın kaç türü vardır? Detayları haberimizde inceleyebilirsiniz...

milliyet
0

Musakka , dilimize arapçadan geçmiş kelimelerden biridir.  musakka   kelimesinin  manası ne olduğu ekranların en çok sevilen ve takip edilen yarışması Kim Milyoner Olmak İster’de soruldu. Peki yarışmada sorulan soru neydi?  musakka   kelimesinin   anlamı  nedir?

Musakka , Arapça “sulanmış” Türk mutfağının belli başlı sebze yemeklerinden biridir. Aynı zamanda birçok Orta Doğu ve Balkan ülkelerinin mutfaklarında da yer almaktadır. Birkaç hazırlanış türü bulunmaktadır; patlıcan  musakka  ,  kabak musakka  ,  karnıbahar musakka  ve patates  musakka  gibi.

Musakkanın hazırlanmasında kullanılacak ana sebze malzemesi ilk önce küçük parçalar halinde doğranır. Daha sonra kıyma , soğan da katılarak yağda kavrulur. Bu işlem de tamamlandıktan sonra önceden doğranmış sebze parçaları domates ile birlikte kıymanın içine katılır ve yemek suda pişirilir.

Soru : Arapçadan Dilimize Geçen ve Patlıcan  musakka   kabak musakka  Gibi Yemek Adlarında Kullanılan  musakka   kelimesinin   anlamı  Nedir?

A - Sebze
B - Salça
C - Tuzlu
D - Sulu

googletag.cmd.push }); Etiketler: Kim Milyoner Olmak İster ,  musakka  ,  kelime  , patlıcan  musakka  ,  kabak musakka  ,  karnıbahar musakka  ,

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =