Tekirdağ  Valisi Salihoğlu: - "Fabrikadaki  121  işçinin tamamı , bazıları çok bazıları az olmak üzere kokudan etkilenmiş. Şu an için hayati tehlikesi olan kimse yok"

haber7
0

googletag.cmd.push });

Tekirdağ ın  Muratlı  ilçesinde , elektrik tesisatı malzemeleri üreten bir fabrikada ,  kimyasal   madde   kokusundan  etkilenen  121  işçi tedavi altına alındı.

Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu , AA muhabirine yaptığı açıklamada , işçilerin fabrikaya dışarıdan gelen bir gaz bulutundan etkilendiğini söyledi.

"Fabrikadaki  121  işçinin tamamı , bazıları çok bazıları az olmak üzere kokudan etkilenmiş. Şu an için hayati tehlikesi olan kimse yok" diyen Salihoğlu , işçilerin bir bölümünün  Muratlı  ve  Tekirdağ  daki devlet hastanelerine kaldırıldığını ifade etti.

İşçilerin büyük kısmının ayakta tedavi edildiğini aktaran Salihoğlu , şunları anlattı:

"Etkilenen işçilerden 53 ü kendi imkanlarıyla ve ambulanslarla  Muratlı  Devlet Hastanesi ne kaldırılmış. Bunların büyük bir kısmı hastanede ayakta tedavi edildi ve gerekli tahlilleri yapılıyor. İşçilerden hamile bir kadın ve astım rahatsızlığı olan bir kişi de daha iyi tetkik için  Tekirdağ  Devlet Hastanesi ne kaldırıldı. Fabrikadaki diğer işçiler de özel olarak gelen sağlık ekiplerince ayakta tedavi edildi ve gerekli müdahaleler yapıldı."

Salihoğlu ,  Tekirdağ  Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü , AFAD ve Halk Sağlığı Müdürlüğü ekiplerinin , fabrikada gerekli araştırma ve çalışmayı başlattıklarını bildirdi.

Kaynak : AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =